تبلیغات
آغاز برنامه های هفته جهانی فضا
ارسال در: 1390/07/13-10:21
ویژه برنامه های هفته جهانی فضا از صبح امروز با برگزاری مراسمی در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شد.
4تا10اکتبر برابر با12تا18مهر ماه هر سال "هفته جهانی فضا "نام گذاری شده است.به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران دبیر هفته جهانی فضادر آغاز مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا مقدمه ای در خصوص چگونگی نامگذاری هفته جهانی فضا و برنامه های سازمان فضایی ایران در ادوار گذشته  ارائه  و سپس ویژه برنامه های سازمان فضایی کشور را در این هفته تشریح کرد.
به گزارش واحد خبر روابط عمومی سازمان فضایی ایران آقای محمدی دبیر هفته جهانی فضا اسامی روزهای این هفته را برشمرد و گفت: امروز سه شنبه12مهر به نام "سیاستگذاری های فضایی، دستاوردها و چشم اندازها" نامگذاری شده است.وی افزود: فردا چهارشنبه13مهر به نام "انسان و فضا" نامگذاری شده است و در این روز همایشی با موضوع اعزام انسان به فضا، همایش پیشرانه های فضایی و همایش کاربرد سنجش از دور در طرح های بنیادی و کاربردی کشور برگزار می شود.
دبیر هفته جهانی فضا اضافه کرد: پنجشنبه14مهر به نام "نجوم فضایی" نامگذاری شده است و در این روز کارگاه های آموزشی عکاسی نجوم و همایش طب و فضا برگزار می شود. آقای محمدی گفت: جمعه15مهر به نام "فضا و کودک" نامگذاری شده است و در این روز جُنگ فضا با حضور کارشناسان در بوستان ولایت برگزار می شود. وی با بیان این که شنبه16مهر به نام "فناوری نانو و فضا" نامگذاری شده است و در این روز نمایشگاه و همایش نانو و فضا در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.دبیر هفته فضا افزود
: همچنین در این روز دومین همایش چشم انداز متقابل فناوری فضایی و دانش نجوم در دانشگاه امیرکبیر، همایش فضا و محیط زیست در پژوهشکده تحقیقات فضایی و همایش چشم انداز فعالیت های فضایی در مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت بـــرگزار می شود. وی گفت: یکشنبه17مهر به نام" کاربری ها و خدمات فضایی" نامگذاری شده است و در این روز دومین همایش فن آوران فضایی با موضوع معرفی ماهواره های سنجشی و مخابراتی در پژوهشکده تحقیقات فضایی و همایش آشنایی با فن آوری فضایی در دانشگاه شهید رجایی برگزار خواهد شد.دبیر هفته جهانی فضا افزود: دوشنبه18مهر به نام "حقوق و سیاست گذاری فضا" نام گذاری شده است و در این روز همایش حقوق فضا در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و همایش مدیریت ثبت شبکه های ماهواره ای و کاربرد مخابرات ماهواره ای در پژوهشکده تحقیقات فضایی برگزار می شود.
 در این مراسم دکتر فاضلی رییس سازمان فضایی کشور گفت: مطالعات و مکان یابی شهرک فضایی انجام شده و احداث آن در حال پی گیری است، این شهرک برای یک پارچه سازی فعالیت ها و آزمایش های فضایی کشور احداث خواهد شد.  آقای فاضلی افزود: ایجاد پایگاه ملی پرتاب و همچنین همکاری با کشورهای دوست نیز از موضوعات در دست پی گیری است. وی اضافه کرد: داشتن فضانورد در مدار زمین از برنامه های مورد تاکید این سازمان است.رییس سازمان فضایی کشور همچنین از تشکیل شورای عالی فضایی کشور به عنوان یکی از اقدامات سازمان فضایی کشور یاد کرد . ویکتور گارباتکو فضا نورد اهل روسیه یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود که درخصوص تجربیات خود در سه اعزام به فضا سخنرانی کرد و در پایان حضور انسان در مریخ را آرزوی خود دانست. دکتر صفوی مدیر پروژه های دانشجویی دانشگاه صنعتی امیر کبیر و دکتر بلندی مدیر پروژه های دانشجویی دانشگاه علم و صنعت از دیگر سخنرانان این برنامه بودند.
منبع :isa.ir
نظرات ارسالی:
 
محمد آل مراد
1390/07/16   4:16:00 PM
باسلام متاسفانه همه برنامه ها برای تهران است وحتی مشهد هم برنامه یا همایش در حد این هفته ندارد...

محمد آل مراد
1390/07/16   3:54:00 PM
باسلام متاسفانه همه برنامه ها برای تهران است وحتی مشهد هم برنامه یا همایش در حد این هفته ندارد...

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید