تبلیغات
برنامه های خانه نجوم دلیجان به مناسبت هفته فضا
ارسال در: 1390/07/19-12:00
خانه نجوم دلیجان با همکاری سازمان فضایی ایران و خانه نجوم قم برنامه‌های متنوعی را به مناسبت هفته جهانی فضا برگزار نمود.

 

خانه نجوم دلیجان با همکاری سازمان فضایی ایران و خانه نجوم قم برنامه‌های متنوعی را به مناسبت هفته جهانی فضا برگزار نمود.

روز جمعه  15 مهرماه پارک مصلی شهرستان دلیجان برای نخستین بار میزبان علاقه‌مندان به نجوم و فضا در فضایی شاد و علمی بود.

غرفه مسابقه نقاشی شاهد کودکان علاقه‌مند بسیاری بود که با شور و شوق خاصی از آسمان با تصورات زیبای کودکانه‌شان نقاشی می کردند. 

پرتاب موشک کاغذی از دیگر بخش های جذاب و مفرح برنامه‌ها بود به طوری که علاقه‌مندان در تمامی رده‌های سنی از کودکان تا پدر و مادرهای علاقه‌مند در این مسابقه شرکت و موشک‌های کاغذی خودشان را پرتاب کردند  و در پایان به سه نفر از کسانی که موشک‌شان بیشترین فاصله را طی نمود جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

غرفه ثبت نام در دوره‌های نجوم آموزشگاه علمی آزاد عصمت-ایده و همچنین فروشگاه کتاب و وسایل نجومی از دیگر بخش‌های جانبی برنامه بزرگداشت هفته جهانی فضا بود. نرم افزارهای نجومی در این غرفه با استقبال خوبی روبرو شدند. ثبت نام ده‌ها نفر از شرکت کنندگان در برنامه در دوره نجوم پایه نشان از علاقه‌مندی مردم به فراگیری نجوم و ظرفیت بالای ترویج این علم در شهرستان دلیجان داشت.

و اما بخش ثابت برنامه های روز جمعه رصد همسایه زیبای زمین ماه و سیاره زیبای مشتری بود که با استقبال بی نظیر دلیجانی‌ها همراه شد. در بخش اول این برنامه مردم توانستند ضمن رصد ماه و جزئیات عوارض سطحی آن اطلاعات مختصری را در مورد حرکت‌ها، اهله، سفرهای فضایی انجام شده و سایر اطلاعات نجومی در مورد ماه، در فرصتی کوتاه بدست بیاورند.

کودکان و نوجوانان از مدارس مختلف شهرستان دلیجان به صورت هماهنگ شده و با برنامه قبلی در این بخش حضور داشتند که شور و شوق آنها هنگام تماشای ماه و سیاره مشتری حرارت خاصی را در جمع ایجاد کرده بود.

گفتنی است این برنامه هم زمان با مراسم قالی شویان شهر مجاور دلیجان، مشهد اردهال، برگزار شد که به همین دلیل جمعیت دلیجانی حاضر در برنامه امروز کاهش یافته بود اما با این حال استقبال از برنامه بزرگداشت هفته جهانی فضا مثبت و خوب ارزیابی شد.

مجتبی آقائی

خانه نجوم دلیجان

 

منبع :parssky.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید