تبلیغات
گزارش برگزاری چهاردهمین باشگاه نجوم همدان
ارسال در: 1390/07/30-09:59
به همت مرکز اخترشناسی ابن صلاح همدانی چهاردهمین برنامه از سلسله نشست های باشگاه نجوم همدان در تاریخ چهارشنبه 27 مهرماه از ساعت 16:30 لغایت 18:00 در سالن اجتماعات مرکز اخترشناسی ابن صلاح همدانی برگزار گردید.

به همت مرکز اخترشناسی ابن صلاح همدانی چهاردهمین برنامه از سلسله نشست های باشگاه نجوم همدان در تاریخ چهارشنبه 27 مهرماه از ساعت 16:30 لغایت 18:00 در سالن اجتماعات مرکز اخترشناسی ابن صلاح همدانی برگزار گردید . در نخستین بخش از برنامه نماینده کمیته اجرایی باشگاه جناب آقای بهنام کاتبی اهداف و چهارچوب کاری جدید برگزاری باشگاه های نجوم را درفصول پاییز و زمستان 90 به اطلاع حاضرین رسانده و از آنان در جهت همکاری و تعامل در بخش های مختلف باشگاه دعوت به همکاری نمودند.

پس از پایان سخنرانی ایشان نوبت به بخش همیشگی و پر طرفدار باشگاه یعنی معرفی پدیده های برگزیده ی ماه و ارائه تازه ترین رخداد های نجومی ایران و جهان رسید که توسط جناب آقای بهزاد قیاسوند ارائه گردید. ایشان در توضیحات خود به معرفی پدیده های برگزیده ی آسمان آبان ماه نظیر مقارنه ها و اختفاها پرداخته همچنین در بخش پایانی سخنان خود به معرفی نرم افزارهای نجومی مانندgoogle sky map پرداختند.

در بخش بعدی برنامه جناب آقای امین بشیری در دو بخش 20 دقیقه ای مقاله ای را تحت عنوان " دنباله دارها" را ارائه نمودند ایشان در این سخنرانی به مهم ترین کلیات رایج در خصوص شناخت دنباله دارها از جمله ماهیت پیدایش ، تاریخچه ، معرفی جویندگان دنباله دارها و ... اشاره نموده و در طی سخنرانی خود با طرح پرسش های گوناگون در زمینه ی مذکور حاضران و شرکت کنندگان را در ادامه و همکاری در بحث شرکت دادند و در پایان توضیحات خود نیز تعدای از وبگاه های فعال در زمینه شناخت و کشف دنباله دارها را به اعضای باشگاه معرفی نمودند.

پس از اتمام سخنرانی آقای بشیری بخش جدید " پاسخگویی به پرسش های رایج" توسط جناب آقای علیرضا یارمحمدی دانشجوی فیزیک دانشگاه بوعلی سینا همدان ارائه شد.ایشان در این بخش سوالاتی را به صورت پیش فرض تنظیم کرده بوند که عموما از اهمیت بیشتری در میان سوالات متداول برخوردار بوده و به نوعی بیشتر به ذهن علاقه مندان دنیای اخترشناسی خطور می کند به عنوان مثال ایشان به عنوان اولین سوال رایج پدیده " بزرگ نمایی ماه در افق " را با توجه به محدودیت سیستم بینایی انسان به طور مبسوط برای علاقه مندان توضیح دادند.همچنین ایشان در پایان سخنرانی خود خاطر نشان کردند حاضران می توانند سوالات خود را از طریق پست الکترونیک و یا مراجعه به وبگاه مرکز اخترشناسی ابن صلاح همدانی مطرح نموده تا در باشگاه های بعدی نسبت به پاسخگویی به سوالات این عزیزان اقدام شود.

عوامل اجرایی چهاردهمین باشگاه نجوم همدان

اجرا : مروارید شیرین

امور اجرایی : محمد رادمرد

پشتیبانی فنی : آرش رنجبران

پست الکترونیک باشگاه نجوم همدان : hamedanac@gmail.com

وبگاه مرکز اخترشناسی ابن صلاح همدانی : www.ebnesalah.ir

تنظیم گزارش : کمیته اجرایی باشگاه نجوم همدان

منبع :www.ebnesalah.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید