تبلیغات
عکاسی ورصد از ماه گرفتگی در تخت جمشید
ارسال در: 1390/09/15-22:16
فرصت استثنایی برای رصد و عکاسی از ماه گرفتگی (خسوف) کامل در میان بنای تاریخی و شکوهمند ایران باستان

عکاسی از ماه گرفتگی در پارسه

 

کلبه آقا میر http://kolbehaghamir.com و آسمان پارس  www.ParsSky.com برگزار میکنند.

 

 
تور عکاسی و رصد از ماه گرفتگی 19 آذر ماه : تخت جمشید

 

تور 1.5 روزه عکاسی از ماه گرفتگی به همت کلبه اقا میر  http://kolbehaghamir.com و با همکاری موسسه آسمان پارس ParsSky.com در تاریخ 19 و 20 آذر ماه برگزار میشود. علاقمندان به شرکت در این برنامه میتوانند فرم ثبت نام این برنامه را تکمیل  و پس از پرداخت وجه ثبت نام در آن شرکت کنند.

 
 ماه گرفتگی 19 آذر ماه

آخرین ماه گرفتگی (خسوف)کلی سال 1390 که تا چند سال آینده تکرار نمیشود 19 آذر امسال رخ میدهد. دقایقی پس از غروب خورشید در عصر روز شنبه 19 آذر ماه برابر با 14 محرم 1433 هجری قمری ماه نیم گرفته از افق شرقی آسمان  در اغلب نقاط كشور طلوع میکند. امسال پیش از طلوع ماه ماه گرفتگی آغاز شده است. ماه گرفتگی کامل بعدی 6 مهر 1394 است. رصد و عکاسی از این ماه گرفتگی میتواند اهمیت زیادی داشته باشد. ارتفاع پایین ماه و وجود ماه گرفتگی کامل میتواند سوژه بسیار مناسبی برای عکاسی و رصد در کنار بناهای زیبای تخت جمشید باشد.

زمان وقوع ماه گرفتگی کامل 19 آذر

آغاز گرفتگي جزئي : ساعت 16 و 16 دقيقه
آغاز گرفتگي كلي : ساعت 17 و 36 دقيقه            اوج گرفت کامل : ساعت 18 
پايان گرفتگي كلي : ساعت 18 و 27 دقيقه
پايان گرفتگي جزئي : ساعت 19 و 48 دقيقه 

 تخت جمشید

تَختِ جَمشید یا پارسه که در شهرستان مرودشت در شمال استان فارس واقع است،  نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که طی سالیان پیوسته، پایتخت مجلل و تشریفاتی امپراتوری ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده‌است. در این شهر باستانی، مجموعه کاخ‌هایی به نام تخت جمشید وجود دارد که در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایارشا و اردشیر اول بنا شده‌است و به مدت حدود ۵۰ سال، مرکزی برای برگزاری مراسم آیینی و جشن‌ها مخصوصاً نوروز بوده‌است. تخت جمشید با نام‌های پارسه، هزارستون، چهل منار و پرسپولیس نیز معروف است. در نخستین روز سال نو گروه‌های زیادی از ملل گوناگون به نمایندگی از ساتراپی‌ها یا استانداری‌ها با پیشکش‌هایی متنوع در تخت جمشید جمع می‌شدند و هدایای خود را به شاه تقدیم می‌کردند. بنیانگذار تخت جمشید داریوش بزرگ بود، البته پس از او پسرش خشایارشا و نوه‌اش اردشیر یکم با گسترش این مجموعه به بزرگی آن افزودند. بسیاری از اطلاعات موجود که در مورد تاریخ هخامنشیان و فرهنگ آنها در دسترس است به خاطر سنگ‌نبشته‌هایی است که در این کاخ‌ها و بر روی دیواره‌ها و لوحه‌های آن حکاکی شده‌است باور تاریخدانان بر این است که اسکندر مقدونی سردار یونانی در ۳۳۰ پیش از میلاد، به ایران حمله کرد و تخت جمشید را به آتش کشید و احتمالاً بخش عظیمی از کتابها، فرهنگ و هنر هخامنشی را با اینکار نابود نمود. با این‌حال ویرانه‌های این مکان هنوز هم در شهرستان مرودشت در استان فارس برپا است و باستان شناسان از ویرانه‌های آن نشانه‌های آتش و هجوم را بر آن تأیید می‌کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است.
 

اطلاعات بیشتر و ثبت نام

 
منبع :ParsIns.com
نظرات ارسالی:
 
ghazal
1390/09/20   9:55:00 PM
درباره ی اخبار نجومی و دانلود صورت فلکی

پیوندزنی
1390/09/16   10:26:00 AM
با سلام اوج گرفت را چگونه 18:00 به دست آورده اید در حالی که اگر زمان میانی را محاسبه نمایی عددی با 2 دقیقه اختلاف به دست می آید.

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید