تبلیغات
پنجاه و هفتمين باشگاه نجوم رشت برگزار شد
ارسال در: 1390/10/12-11:56
پنجاه و هفتمين باشگاه نجوم رشت  در30 آذر ماه  سال 1390 باحضور شماری از دوستداران آسمان و علاقه مندان به نجوم در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی هنری خاتم الأنبیاء رشت برگزار گردید.

پنجاه و هفتمين باشگاه نجوم رشت  در30 آذر ماه  سال 1390 باحضور شماری از دوستداران آسمان و علاقه مندان به نجوم در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی هنری خاتم الأنبیاء رشت برگزار گردید.
بعد از قرائت قرآن کریم  توسط جناب آقای سعید مجیدی، به دلیل وجود اشکال فنی در سیستم پخش سالن ،در حرکتی نمادین سرود ملی جمهوری اسلامی ایران توسط حاضرین به صورت دسته جمعی خوانده شد.پس از پخش یک نماهنگ نجومی مجری، خانم ارشادی از آقای ایمان الهیاری برای ارائه سخنرانیشان با عنوان توانایی انواع تلسکوپ ها دعوت نمودند. آقای الهیاری در ابتدا به معرفی انواع تلسکوپ ها پرداخته و در ادامه با نمایش تصاویر گرفته شده با انواع مختلف تلسکوپ ها مزایاء ، معایب و توانایی های هر یک را بررسی کردند. ایشان در انتها با معرفی برخی مشخصه های اصلی در تلسکوپ ها ، مطالب مفیدی را برای علاقه مندان به خرید تلسکوپ ارائه کردند.
 
پس از اجرای آقای الهیاری یک نماهنگ نجومي  به نمایش در آمد.

در ادامه مجری از جناب آقای رازقی برای ارائه مقاله ای تحت عنوان مروری بر چرخه حیات ستارگان دعوت نمودند که ایشان اطلاعاتی در مورد چگونگی تشکیل و پیدایش انواع ستارگان در اختیار علاقمندان قرار دادند.
ایشان به بیان این مسئله پرداختند که ساختار اولیه یک ستاره چگونه با بر انگیختگی یک سحابی تشکیل می شود وی همچنین شرایط لازم برای به وجود آمدن یک ستاره ، زندگی و پایان عمر آنها را نیز به تفصیل شرح دادند.
برنامه بعدی نمایش قسمت اول یک فیلم نجومی با عنوان (( درمیان کیهان با استیون هاوکینگ)) به تهیه آقای جابر متین پور بود . این فیلم ارائه نظریات استیون هاوکینگ با موضوع بررسی حیات فرا زمینی بود که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت.
بعد پخش فیلم نجومی ، مجری ضمن تقدیر از مقاله برتر باشگاه گذشته تحت عنوان (آنالیز خسوف 25 خرداد90 به تهیه جناب آقای یوسف شعبانی) ،از جناب آقای امیر حسن زاده برای ایراد سخرانیشان تحت عنوان یلدا طولانی ترین شب سال دعوت به عمل آوردند.
ایشان با بررسی ریشه های علمی شب یلدا به خصوصیات و جنبه های تاریخی و فرهنگی این شب اشاره داشتند. در ادامه ایشان به صورت مختصر با مقایسه تقویم های مختلف به بررسی جایگاه شب یلدا در تقویم شمسی به نسبت سایر شب های سال و همچنین سال های کبیسه پرداختند. در پایان نیز با نمایش چند تصویر و انیمیشن موقعیت زمین در طول یک سال و مفهوم طولانی تر بودن این شب را به سمع و نظر حضار رساندند.
در بخش بعد یک نماهنگ نجومی به تهیه آقای علی پور احمد به نمایش در آمد. متاسفانه سخنرانی آخر این باشگاه این ماه با عنوان مخابرات در نجوم که قرار بود توسط جناب دکتر صادق زاده اجرا شود ،به علت عدم حضور ایشان به خاطر دلایل کاری به باشگاه های آتی موکول شد.

در خاتمه مجری بعد از تشکر از شرکت حاضران، از آنها برای حضور در پنجاه و هشتمین باشگاه نجوم رشت در 26 بهمن1390 واقع در سالن زندیاد دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء نیز دعوت نمودند. ثبت عکس یادگاری از عوامل اجرایی و علمی باشگاه نیز حسن ختام پنجاه و هفتمین باشگاه نجوم رشت بود.

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید