تبلیغات
حرکت ماهواره ملی نوید برفراز هلند
ارسال در: 1390/11/23-15:03
مارکو لانگ‌بروک، رصدگر هلندی که به عکاسی از ماهواره‌ها علاقه دارد، جمعه‌شب گذشته توانست ماهواره نوید را که سومین ماهواره جمهوری اسلامی است، از دریچه دوربین عکاسی بر فراز لیدن هلند مشاهده کند.

مارکو لانگ‌بروک، رصدگر هلندی که به عکاسی از ماهواره‌ها علاقه دارد، جمعه‌شب گذشته توانست ماهواره نوید را که سومین ماهواره جمهوری اسلامی است، از دریچه دوربین عکاسی بر فراز لیدن هلند مشاهده کند.از آن‌جا که ابعاد ماهواره نوید بین 50 تا 60 سانتی‌متر است، سطح کمی برای بازتاب نور خورشید دارد و به همین دلیل روشنایی‌اش کمتر از آن است که بتوان با چشم غیرمسلح آن را دید. اما با لنزهای تله دوربین عکاسی، دوربین شکاری و تلسکوپ می‌توان این ماهواره را مشاهده کرد، هرچند که برای تشخیص جزئیات روی آن به ابزارهای به مراتب قوی‌تر نیاز است. 
لانگ‌بروک، ماهواره نوید را هنگام عبور از صورت‌فلکی برساووش و در نزدیکی ستاره دلتا-برساووش مشاهده کرده و به گفته خودش، کوچک‌ترین ماهواره‌ای است که تاکنون رصد کرده است.. 
ماهواره نوید که در آستانه روز ملی فناوری فضایی به فضا پرتاب شد، ماهواره‌ای کوچک با ماموریت سنجش از راه دور است که می‌تواند از سطح زمین عکس‌برداری کرده و اطلاعات را به زمین مخابره کند. این ماهواره سومین ماهواره‌ای است که توسط کارشناسان داخلی طراحی، ساخته و به کمک پرتابگر سفیر در مدار زمین قرار گرفته است. بیشترین و کمترین ارتفاع این ماهواره از سطح زمین 375 و 250 کیلومتر است و هر 90 دقیقه به دور زمین می‌گردد؛ لیکن به دلیل زاویه کج صفحه مداری نسبت به استوای زمین، در هر شبانه‌روز 6 بار از روی کشورمان عبور می‌کند. ماهواره نوید حدود 18 ماه در مدار زمین باقی خواهد ماند. برای مشاهده عکس بزرگ با حجم 600 کیلوبایت، اینجا را کلیک کنید.
 

 

منبع :khabaronline.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید