تبلیغات
از روح و فرصت چه خبر ؟
ارسال در: 1383/12/29-00:00
کاوشگر روح این هفته شانس خوبی برای کشف و ضبط تصویر ازلایه غباری نازکی بر روی مریخ را داشته است .</F

کاوشگر روح این هفته شانس خوبی برای کشف و ضبط تصویر ازلایه غباری نازکی بر روی مریخ را داشته است . 

سطح مریخ اغلب در معرض طوفان های غباری قرار دارد .بادهای تند باعث کدر شدن جو و البته  پاکسازی سطح این سیاره می شود . ذرات غباری مریخ ، ذرات ترکیبی مغناطیسی با اندازه متوسط 1میکرون اند .طوفان های تورنادو گونه آنچنان در سطح سیاره به رقص در می آیند که مسیر های حلقوی باقی مانده اشان، یکدیگر را قطع می کنند .

پیتر اسمیت، ازدانشگاه آریزونا، می گوید: « الگوی مسیرهای سطح مریخ ، فصل به فصل تغییر می کنند. بنابراین این ابر مسیرها سهم بزرگی درانتقال غبار در سطح مریخ و در نتیجه ایجاد الگوهای سرزمینی دارند .»

غلظت جو مریخ بسیار پائین(حدود 1% غلظت جو زمین) است. ولی با این حال ،در طول دوره های گذشته تا حال ، شاهد تغییرات زیادی در شکل سطحی آن بوده ایم . گردبادهای مریخ معمولا در بعدازظهرآن، زمانی که بادهای خورشیدی بیشینه اند و هوای گرم با افزایش ارتفاع با دیگر جبهه های هوا برخورد می کند، رخ می دهند.

مأموریت های قبلی مریخ نیز در زمانی انجام شد که جو مریخ غباری بود .دکتر اسمیت می گوید:« کاوشگر های روح و فرصت طوری طراحی شده اند که در مقابل این طوفان ها مقاومند .»

 

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید