تبلیغات
معرفی لنز های حرفه ای مناسب برای عکاسی نجومی سامیانگ Samyang
ارسال در: 1390/12/04-14:16
شرکت کره ای سامیانگ اپتیک با رویکردی نوین، تولید لنز برای دوربینهای عکاسی را به یکی از شاخه های  پرطرفدار فعالیت خود در عرصه طراحی و ساخت محصولات اپتیکی تبدیل کرده است.

 برگرفته از سایت فارسی سامیانگ در ایران www.Samyang.ir

شرکت کره ای سامیانگ اپتیک با رویکردی نوین، تولید لنز برای دوربینهای عکاسی را به یکی از شاخه های  پرطرفدار فعالیت خود در عرصه طراحی و ساخت محصولات اپتیکی تبدیل کرده است. این شرکت خصوصا در سالهای اخیر با تولید لنزهایی با اپتیک مثال زدنی و همچنین ساختار مکانیکی مستحکم، خود را به عنوان یکی از سازندگان لنزهای عکاسی در دنیا مطرح ساخته است.

کیفیت اپتیکی و مکانیکی بالا دو مشخصه اصلی برای انتخاب یک لنز عکاسی گرید حرفه ای است. در تمامی زمینه های عکاسی، یک عکاس مهمترین عنصر تشکیل تصویر را لنز می داند و طراحان لنز نیز بایستی با توجه به این فاکتور مهم، بهترین طرح اپتیکی را در ساخت یک لنز لحاظ کنند. از دید بسیاری از افراد و مجامع صاحب نظر در حوزه تحلیل و نقد لوازم عکاسی، کیفیت بسیاری از لنزهای سامیانگ شانه به شانه بهترین و معروفترین سازنگان این وسایل مانند شرکتهای کانن و نیکون می ساید و در پاره ای موارد از آنها نیز پیشی گرفته است . لینک تعدادی از مرورها و نقدهای تحلیلی لنزهای سامیانگ اپتیک را می توانید در سایتهای انتهای این متن مشاهده و مطالعه نمایید.             
از طرفی لنز دوربین عکاسی به عنوان یک وسیله ماندگار بر خلاف بدنه دوربین، می تواند سالها در خدمت یک عکاس حرفه ای باشد. لنزهای عکاسی سامیانگ اپتیک با استاندارهای بالای محصولات تکنولوژیکی کشور کره جنوبی از کیفیت ساخت بالایی بهره می برند و این امر استفاده از این لنزها را در کل بازه عمر حرفه ای یک عکاس بدنبال دارند.
یکی دیگر از ویژگیهای لنزهای سامیانگ، قیمت رقابتی و پایین آنهاست. در صورتیکه میان قیمت لنزهای ساخت شرکت سامیانگ که همگی ساخت کره هستند و لنزهای مشابه سازندگان دیگر که بسیاری از آنها حتی در کشورهایی مانند چین، تایلند و …ساخته می شوند مقایسه ای  انجام دهیم، اختلاف قیمت بزرگی را مشاهده می نماییم که معمولا قیمت لنزهای سامیانگ نصف یا حتی یک سوم لنزهای مشابه است. این تفاوت قیمت می تواند برای بسیاری از عکاسان که خواهان خرید و استفاده از لنزهای عکاسی حرفه ای هستند ولی از طرفی با محدودیت بودجه برای خرید لنزهای گرانقیمت مواجه می باشند را مرتفع سازد. یکی از سیاستهای سامیانگ اپتیک به عنوان رقیبی جدید در بازار لنزهای عکاسی، تولید انبوه محصولات در جهت پایین نگه داشتن قیمت و پاسخ گویی به نیاز مشتریان است.
از طرفی عدم تعبیه مکانیزم اتوفوکوس یکی دیگر از رویکردهای شرکت سامیانگ اپتیک در تولید قیمت رقابتی است. به عبارت دیگر سامیانگ اپتیک مجددا به عصر تولید لنزهای منوآل بازگشته است ولی با رویکرد و تفکری جدید! یکی از ارمغانهای عصر دیجیتال که به تازگی در تمامی دوربینهای عکاسی دیجیتال معمول و مرسوم شده، ویژگی Live view است. Live view یکی از آرزوهای دیرینه عکاسان حرفه ای است که خواهان دستیابی به دقیقترین حالت فوکوس روی فیلم یا سنسور بودند. در این حالت عکاس می تواند مستقیما فوکوس تصویر روی سنسور را بدون هیچ واسطی تنظیم کند. امروزه با استفاده از  این ویژگی جدید بسیاری از عکاسان حرفه ای حتی لنزهای اتوفوکوس را در حالت منوآل برای دستیابی به بهترین فوکوس تنظیم می نمایند.
عکاسان حرفه ای در حوزه ورزش و خبرنگاری بایستی به لنزهای با قابلیت اتوفوکوس مجهز باشند ولی بسیاری از زمینه های دیگر مانند

  • ماکرو گرافی
  • عکاسی از مناظر و طبیعت
  • عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
  • پرتره و کلا اکثر سوژه های استودیویی
  • عکاسی نجومی و

نه تنها مکانیزم اتوفوکوس قابلیت مهمی محسوب نمی گردد، بلکه بسیاری از اساتید عکاسی برای تولید کادری خلاقانه با تفکر و تعمق بیشتر در مد دستی (Manual) به خلق تصاویر بدیع می پردازند. با استفاده از ویژگی Live view می توان از کیفیت اپتیکی بالای لنزهای سامیانگ در خلق تصاویر بهره برد و در نتیجه رویکرد نوین سامیانگ اپتیک در ساخت لنزهای با کیفیت بالا و دستی (Manual) در عصر دوربینهای دیجیتال کاملا کاربردی و از دیدگاه بسیاری از عکاسان حرفه ای و تراز اول حسن محسوب می گردد.
در مجموع شرکت سامیانگ اپتیک خصوصا در چند سال اخیر، لنزهای تراز اولی را روانه بازار کرده است که در عین حال با دارا بودن کیفیت اپتیکی و مکانیکی یالا از قیمت مناسبی برخوردارند. همکنون خرید یک لنز "فیش آی" با گرید حرفه ای یا لنزهای واید فول فریم بسیار سریع، به مدد هوش طراحان این شرکت و استانداردهای تکنولوژیکی بالای کره جنوبی برای تمامی عکاسان امری قابل حصول است.

منبع :samyang.ir
نظرات ارسالی:
 
فرزاد خواجه
1391/06/31   4:51:00 PM
hi

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید