تبلیغات
رزو نجوم بر بام تهران
ارسال در: 1391/01/29-15:27
تمامی گروه ها و مراکز نجومی که تمایل دارند در برنامه روز نجوم در بام تهران شرکت کنند و یا حامی این برنامه شوند نیز می توانند جهت دریافت غرفه در روزهای تعطیل با آدرس الکترونیکی این برنامه مکاتبه کنند و در ساعت های اداری با شماره 88286932-021 تماس حاصل


هر سال گروه ها و مراکز نجومی سراسر جهان در هفته ای به نام "هفته ی جهانی نجوم" با برگزاری برنامه های ویژه‌ای تلاش می‌کنند این علم را ترویج ‌کنند. در چنین روزهایی منجمان حرفه ای و آماتور زیبایی‌های علم نجوم را با بیان ساده و جذاب به مردم ارایه می  کنند.
امسال نیز ماهنامه ی نجوم و مجموعه تفریحی- ورزشی تله کابین توچال برای گرامی داشت هفته‌ی نجوم برنامه ای یک روزه در بام تهران برگزار خواهد کرد.
ماهنامه نجوم با هدف آشنا کردن مردم با زیبایی های علم نجوم و معرفی زمینه های متفاوت فعالیت های گروه ها و مراکز نجومی این برنامه را برگزار خواهد کرد.
برمبنای تعریف زمان برگزاری روز نجوم (یکی از روزهای تعطیل تقویم هر کشوری که در هفته‌ی نزدیک به نخستین تربیع ماه بین 15 آوریل تا 15 می است.) روز نجوم امسال 8 اردیبهشت، جمعه، انتخاب شده است. این برنامه نیز در روز جمعه از ساعت 9 الی 24 برگزار خواهد شد.
برگزاری برنامه ی روز نجوم در بام تهران بر عهده ی ماهنامه ی نجوم و مجموعه ورزشی-تفریحی تله کابین توچال است. خبر های تازه و دیگر همکاران و حامیان برگزاری برنامه در وبگاه ماهنامه نجوم و در بخش مربوط به این روز ارایه خواهد شد.
برخی برنامه های پیشبینی شده برای برگزاری در بام تهران در روز نجوم:
-          غرفه های آشنایی با موضوعات متفاوت نجومی؛ شامل:
*       منظومه ی شمسی
*       ماه
*       کیهان شناسی
*       ساعت آفتابی
*       صورت‌های فلکی و نقشه آسمان
*       تاریخ علم
*       تقویم و رویت هلال
-          غرفه کج فهمی های نجومی
-          غرفه ی کودکان
-          غرفه های محصولات و خدمات نجومی
-          غرفه های مراکز فعال نجومی کشور
-          غرفه ی سازمان فضایی ایران
-          سخنرانی های کارشناسان نجوم
-          پخش فیلم و اسلایدهای آموزشی
-          تیم رصد اجرام آسمان با ابزارهای رصدی مستقر در بام تهران
با توجه به این که سایت ماهنامه ی نجوم به بازتاب خبر برگزاری برنامه های این هفته می پردازد، گروه‌های نجومی و نهادها می توانند خبر برنامه های خود را برای انتشار به آدرس Astronomyday@nojum.ir  ارسال کنند.
تمامی گروه ها و مراکز نجومی که تمایل دارند در برنامه روز نجوم در بام تهران شرکت کنند و یا حامی این برنامه شوند نیز می توانند جهت دریافت غرفه در روزهای تعطیل با آدرس الکترونیکی این برنامه مکاتبه کنند و در ساعت های اداری با شماره 88286932-021 تماس حاصل کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برگزاری روز نجوم، دریافت گزارش های روز نجوم در سال های گذشته و آشنایی با ایده های برگزاری این روز به وب سایت  شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران (www.asiac.ir) مراجعه فرمایید.


منبع :nojum.ir
نظرات ارسالی:
 
hashemi
1391/01/31   1:38:00 AM
sepasgozaram

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید