تبلیغات
گزارش برگزاری روز نجوم در شهرکرد
ارسال در: 1391/02/10-21:38
در روز جمعه مورخ 8/2/1391 انجمن نجوم شهرکرد ، همچون سایر انجمن های نجوم در سراسر کشور تلاش کرد تا به بهانه روز جهانی نجوم، ضمینه ای برای آشنایی بیشتر مردم با آسمان و زیبایی های آن فراهم کند.

در روز جمعه مورخ 8/2/1391 انجمن نجوم شهرکرد ، همچون سایر انجمن های نجوم در سراسر کشور تلاش کرد تا به بهانه روز جهانی نجوم، ضمینه ای برای آشنایی بیشتر مردم با آسمان و زیبایی های آن فراهم کند.

بدین سبب از چندین روز قبل ، برنامه ریزی هایی برای برگزاری هر چه بهتر این برنامه انجام گردید تا شبی به یادماندنی در پرونده نجومی شهرکرد ثبت شود.

اگرچه بام ایران (شهرکرد) به دلیل ارتفاع زیادش یکی از بهترین نقاط رصدی ایران است و درهر کجای شهر می توانید از آسمان نسبتا تاریک و زیبا لذت ببرید، اما بوستان بزرگ ملت که در تعطیلات آخر هفته، میزبان بسیاری از همشهریان است بعنوان محل برگزاری این جشن جهانی انتخاب شد تا مردم شهرکرد نیز همچون سایر مردم ایران از ساعت20 تا ساعت 23 همان روز تجربه حضور در یک برنامه جهانی را از دست ندهند.

در این برنامه که با همکاری انجمن نجوم شهرداری شهرکرد و انجمن نجوم دانشگاه پیام نور شهرکرد برگزار شد از ابزارهای رصدی همچون تلسکوپ 6 اینچ نیوتونی  و تلسکوپ 6 اینج دابسونی و همچنین دوربین دوچشمی80×120 استفاده شد تا با نشانه رفتن به سمت ماه و سیارات ، برای مردم شبی خاطره انگیز رقم بزنند.

همچنین علاوه برآموزش صورت های فلکی – که جز زیباترین بخش های یک رصد عمومی است - ، می توان به نمایشگاه زیبایی از عکس های نجومی که توسط انجمن نجوم دانشگاه پیام نور شهرکرد برپا شده بود اشاره کرد که با استقبال بی نظیر مردم مواجه گردید.

در پایان برخود لازم می دانیم تا علاوه بر تشکر از مهندس غلامیان (شهردار محترم شهرکرد) ، مهندس فتح اللهی (رئیس محترم پارک ها و فضای سبز) و مهندس خندستانی (رئیس پژوهش سرای دانش آموزش) از خانم ها پانته آ نیکزاد، مریم محمدی، آسیه صالحی  ، شیوا بلالی و آقای بهادر افضل که در برگزاری هر چه با شکوه تر این رویداد به یادماندنی از هیچ کمکی دریغ نکردند تشکر کنیم.

باشد که گام کوچکی در ترویج علم برداشته باشیم

با تشکر

سحر نجات

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید