تبلیغات
برنامه های انجمن نجوم ثاقب استان گیلان
ارسال در: 1391/02/11-17:01
در شهر رشت نیز همزمان با سایر نقاط ایران بزرگداشت هفته جهانی نجوم برگزار شد. برنامه های انجمن نجوم ثاقب استان گیلان در تاریخ پنجشنبه و جمعه 7 و 8 اردیبهشت 1391 در بوستان ملت رشت برگزار گردید.

در شهر رشت نیز همزمان با سایر نقاط ایران بزرگداشت هفته جهانی نجوم برگزار شد. برنامه های انجمن نجوم ثاقب استان گیلان در تاریخ پنجشنبه و جمعه 7 و 8 اردیبهشت 1391 در بوستان ملت رشت برگزار گردید.

غرفه های نمایشگاه به شرح زیر بودند:

 

"نجوم رادیویی"  این غرفه متعلق به گروه نجوم رادیویی گیرا بود. گیرا اولین گروهی است که در گیلان به صورت تخصصی بر روی نجوم-الکترونیک کار می کند. افراد حاضر در این غرفه بازدیدکنندگان را با مفاهیم ابتدایی این رشته آشنا می کردند.

 

"گاهشماری و تقویم" در این غرفه انواع تقویم های موجود و طرز محاسبه روزهای هفته و کبیسه شماری و.... به بازدیدکنندگان آموزش داده می شد.


"زندگی ستارگان"  در این غرفه مراحل زندگی ستارگان برای علاقمندان توصیف می شد.


"سرنوشت ستارگان پس از مرگ" افراد حاضر در این غرفه مراحل پس از مرگ ستارگان را برای علاقمندان توضیح می دادند که بسیار برایشان جالب بود. 
 

"منهاج الهدی" در این غرفه نظریه انبساط عالم و برخی از موضوعات کیهانشناسی از دیدگاه قرآن و احادیث بررسی می شد.


"سفینه های فضایی" افراد حاضر در این غرفه به معرفی سفینه ها و همچنین معرفی اولین موجوداتی که راهی فضا شدند می پرداختند.


"شهابسنگ ها"  در این غرفه بازدیدکنندگان با نحوه ایجاد شهاب و شهابسنگ ها و نیز با بارش شهابی  و موضوعات مرتبط آشنا می شدند.

 

"منظومه شمسی"  افراد حاضر در این غرفه به معرفی منظومه شمسی و هر آنچه که در آن وجود دارد می پرداختند.

 

"نجوم باستان" موضوعی که همیشه برای افراد جالب به نظر می رسد. علاقمندان در این غرفه با مفاهیم مربوط به این رشته  آشنا می شدند. 
 

"شاتل ها و 2012" در این غرفه به بررسی موضوع 2012  و همچنین معرفی شاتل ها و زندگی در فضا پرداخته می شد.


 

با تشکر

روابط عمومی انجمن نجوم ثاقب استان گیلان

www.thaqib.ir

 نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید