تبلیغات
برنامه موسسه مدار 27 درجه قشم برای گذر زهره
ارسال در: 1391/03/13-20:49
برنامه های ویژه موسسه مدار 27 درجه برای رصد گذر زهره در جزیره زیبای قشم
برنامه های ویژه موسسه مدار 27 درجه برای رصد گذر زهره در جزیره زیبای قشم

صبح چهارشنبه 17 خرداد امسال شاهد رویداد نجومی منحصر به فرد گذر سیاره زهره از مقابل قرص خورشید خواهیم بود. رویدادی که نمونه بعدی آن پس از این تاریخ در 20 آذر 1496 هجری شمسی رخ می دهد و از این جهت پدیده ای است بسیار نادر که در دوران عمر ساکنان فعلی سیاره زمین تکرار ناشدنی است. تماشای گذر زهره در عین زیبایی و منحصر به فرد بودن فرصتی است برای انجام پاره ای از پروژه های نجومی. با توجه به اینکه بر اساس پیش بینی های هواشناسی، آسمان برخی از مناطق کشور در زور 17 خرداد ماه غبارآلود خواهد بود و احتمال بارندگی و وجود لکه های ابر در برخی نقاط می رود، لذا موسسه علمی – آموزشی مدار 27 درجه با حمایت مرکز بین المللی رشد قشم در نظر دارد با تدارک برنامه ای عمومی میزبان علاقه مندان به نجوم در این جزیره زیبا برای رصد پدیده گذر زهره از مقابل خورشید در حال طلوع از آب های نیلگون خلیج فارس باشد.

برای این منظور از حضور و تجارب کارشناسانی همچون سرکار خانم فاطمه عظیم لو و آقایان کاظم کوکرم و حامد الطافی برای رصد گذر زهره و انجام پروژه های نجومی و همین طور اجرای برنامه ترویجی در کنار منجمان آماتور دانش آموخته موسسه مدار 27 درجه برای علاقه مندان به نجوم در قشم در صبح 17 خرداد انجام خواهد شد.به علاوه تعدادی از اعضای انجمن پیشگامان آسمان اصفهان و انجمن نجوم دانشگاه پیام نور بندرعباس میهمان موسسه مدار 27 درجه در برنامه رصد گذر زهره در این جزیره خواهند بود.

برای آشنایی عموم مردم و هماهنگی منجمان آماتور حاضر در این برنامه سمینار دو ساعته ای در روز سه شنبه 16 خرداد در محل مرکز رشد قشم از ساعت 18 الی 20 برگزار خواهد شد که حضور در این برنامه برای همه علاقه مندان به نجوم آزاد و رایگان است. تجهیزاتی که مؤسسه مدار 27 درجه برای رصد گذر زهره 17 خرداد درنظر گرفته است به شرح زیر است:

تلسکوپ بازتابی 16 اینچ مجهز به سامانه GoTo، فیلتر مایلار، چشمی های بارلو و 2 اینچ با کیفیت.

تلسکوپ خورشیدی لونت 60 میلیمتری مجهز به فیلتر اچ – آلفا

تلسکوپ 10 اینچ بازتابی دابسونی با فیلتر مایلار

تلسکوپ 12 سانتی متر شکستی با فیلتر مایلار

دوربین دوچشمی 80×20 مستقر روی سه پایه با فیلتر مایلار.

قابلیت پخش مستقیم تصاویر روی پرده با استفاده از چشمی الکترونیک

دوربین عکاسی Canon 400D با آداپتور اتصال به تلسکوپ

موسسه علمی – آموزشی مدار 27 درجه مستقر در مرکز بین المللی رشد قشم در زمستان 89 برگزار کننده جشنواره نجوم (استار پارتی) قشم بوده و در حال حاضر کار برگزاری کلاس های آموزشی در حوزه نجوم، اکوتوریسم و عکاسی را در این جزیره انجام می دهد.

سایر گروه ها و منجمان آماتور علاقه مند برای دریافت کمک و تسهیلات برای سفر به قشم و شرکت در برنامه رصد گذر زهره موسسه مدار 27 درجه می توانند با مدیر این مؤسسه، آقای هومن نجفی با ایمیل زیر مکاتبه نمایند: houman.najafi@gmail.comمنبع :asiac.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید