تبلیغات
مهر و ناهید در آسمان شب
ارسال در: 1391/03/19-20:02
تکرار گزیده پخش زنده گذر زهره  امشب  حدود ساعت 23:50 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.
این ویژه برنامه زنده تلویزیونی  چهارشنبه 17 خرداد از ساعت 05:30 تا 09:40 بامداد رویداد گذر زهره را با نمایش تصاویری از طلوع خورشید از فراز قله دماوند آغاز کرد. محل اجرای این برنامه عمارت شمس العماره در کاخ گلستان بود . جایی که حدود 130 سال پیش عبدالغفار نجم الدوله گذر زهره را در آن رصد کرد. همچنین  این برنامه با استقرار یک پایگاه نجومی در برج میلاد تصاویر گذر زهره را از کنار این برج به طور زنده  مخابره می کرد. طاها قوچکانلو مسئول تهیه تصاویر تلسکوپی این برنامه با استفاده از دو تلسکوپ نور مرئی و یک تلسکوپ مجهز به فیلتر اچ آلفا  تصویر گذر زهره را آماده پخش می کرد و شیوا علی محمدی تهیه کننده کمپ رصد برج میلاد هدایت این گروه را برعهده داشت.حافظ آهی هم ازهمین پایگاه تلویزیونی برنامه های گذر زهره در گوشه و کنار ایران را گزارش می داد.
محمد جواد ترابی  در آن سوی ایران گذر زهره را به گونه ای دیگر تجربه و گزارش  می کرد.  او به همراه گروه تلویزیونی این برنامه  با ارسال تصاویر برآمدن آفتاب از فراز خلیج فارس  مو بر تن بینندگان تلویزیونی این پدیده راست می کرد. کمپ  سوم  رصد گذر زهره شبکه چهار  به تهیه کنندگی علی ملکی در کیش و در ساحل خلیج فارس مستقر بود تا علاوه بر مخابره طلوع خورشید از خلیج فارس در صورت ابری شدن آسمان تهران گذر زهره را پوشش دهد. کیش  همچنین محل استقرار گروه پخش اینترنتی گذر زهره به مدیریت محمد رحیمی نیز بود که همزمان تصویرزنده  گذر زهره در ایران را بر روی وب منتشر می کرد.
امشب  به جای برنامه آسمان شب  قسمت اول گزیده ویژه برنامه گذر زهره از شبکه چهار سیما پخش می شود.
ویژه برنامه گذر زهره کاری از براداران صفاریان پور با همراهی گروه پرشماری از چهره های کاردان تلویزیونی و نجومی بود که سعی در انعکاس و مستند سازی این رویداد نادر نجومی برای امروز و فردا داشت. 
عکس از پیمان نوروزی

عکس از پیمان نوروزی

منبع :asiac.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید