تبلیغات
اعزام نخستين گردشگران فضايي در سال 2014
ارسال در: 1391/03/23-13:15
رؤياي سفرهاي توريستي - فضايي در سال 2014 با اعزام نخستين گردشگران به فضا تحقق مي‌يابد.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رؤياي سفرهاي توريستي به فضا با پرتاب موشك‌هاي بالدار در سال 2014 تحقق مي‌يابد. شركت XCOR Aerospace مستقر در موهاوي كاليفرنيا در حال طراحي هواپيماي فضايي زيرمداري Lynx با هدف اعزام مسافران توريستي به فضا است.

هواپيماي فضايي داراي دو صندلي بوده و براي حمل يك خلبان و يك مسافر طراحي شده است. اين وسيله مي‌تواند تا 4 بار در روز را پرواز كرده و قادر به اوج‌گيري و فرود در يك باند پرواز معمولي است.

به گفته يكي از مجريان ارشد، اين شركت در نظر دارد در سال 2013 پروازهاي عملياتي Lynx را از پايگاه فضايي موهاوي آغاز كرده و يك سال بعد نيز از جزيره كوراكائو واقع در جزاير كارائيب اين اوج‌گيري را صورت دهد.

اين مدير اجرايي كه در حضور جمعي از مقامات فضايي سخن مي‌گفت، اقدام مزبور را گامي مهم در عصر فضا خواند و گفت: روش‌هاي قديمي كاوش در كيهان كه توسط دولت برنامه‌ريزي مي‌شد، به تدريج منسوخ مي‌شوند و صنعت فضايي تجاري جديدي پيش روي انسان قرار دارد.

مقامات XCOR در 7 ژوئن همكاري جديد خود را با كمپاني هلندي توريسم فضايي SXC اعلام كردند. بر طبق توافقات صورت گرفته، SXC مسوول فروش صندلي‌هاي هواپيماي فضايي خواهد بود.

همچنين به تازگي شركت سازنده ساعت Luminox همكاري خود با SXC را به منظور ساخت ساعت‌هاي ويژه براي توريست‌هاي فضايي اعلام كرد. ساعت‌هاي طراحي شده قادر خواهند بود نيروهاي گرانش زمين را تحمل كنند.

گفته مي‌شود، هزينه هر بار سفر توريستي به فضا 95 هزار دلار عنوان شده است.

منبع :ایسنا
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید