تبلیغات
فرزندان خورشید( هلیاد) به استقبال میهمان خورشید رفتند
ارسال در: 1391/03/25-15:06
گزارش گذر سیاره زهره از مقابل خورشید . فرزندان خورشید( هلیاد) به استقبال میهمان خورشید رفتند

گزارش گذر سیاره زهره از مقابل خورشید

فرزندان خورشید( هلیاد) به استقبال میهمان خورشید رفتند

 

مدیر برگزاری: انجمن علمی دانشجویی نجوم هلیاد دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان

زمان : سه شنبه و چهارشنبه 16 و 17 / 3/ 1391

مکان: ساختمان شماره 8 دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان

تعداد نفرات: 15 نفر

تجهیزات: تلسکوپ 6 اینچ، چهار عدد دوربین دو چشمی

شرح گزارش: دانشجویان انجمن علمی دانشجویی نجوم هلیاد دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان از شامگاه روز     سه شنبه هفدهم خرداد ماه در دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان حضور داشتند. بعد از استقرار تلسکوپ 6 اینچ بر روی پشت بام ساختمان 8 و تنظیم تلسکوپ، جناب آقای هرقلی از دانشجویان سابق دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان و از اساتید نجوم و  اعضای انجمن نجوم هلیاد جزئیات گذر زهره و نحوه ثبت این گذر را برای سایر اعضا بیان کردند. بعد از طلوع ماه و ارتفاع گرفتن آن جهت آمادگی برای گذر زهره عکس ماه را روی پرده انداختیم.  ( به خاطر کمبود امکانات از جمله فیلتر تصمیم گرفته شد که تصویر خورشید را بر روی پرده ایجاد کنیم). اعضا تا نیمه های شب با صورت های فلکی کار کردند و بعد از کمی استراحت و خواندن نماز صبح برای پدیده گذر زهره آماده شدند.

با طلوع خورشید سیاره زهره روی خورشید پدیدار شد. اولین عکس در انجمن ما از این پدیده ساعت 6:23 دقیقه گرفته شد ( به دلیل موقیت نامناسب افق و وجود کوه در منطقه با تأخیر عکس اول گرفته شد) که سیاره از تماس اول و دوم گذشته و حدوداً از نقطه شروع یک سوم مسیر را طی کرده بود. ابتدا در بازه های یک دقیقه، سپس پنج دقیقه و ده دقیقه از تصویر روی پرده عکس برداری شد و نهایتاً تماس سوم ساعت 9:07دقیقه و تماس چهارم ساعت 9:25 دقیقه ثبت گردید.

همچنین در هنگام رصد لکه های خورشیدی هم مشاهده شد که اعضا محل لکه ها را ثبت کردند.

لازم به ذکر است علت ارسال گزارش با تأخیر به دلیل قرار داشتن در بازه زمانی امتحانات پایان ترم بوده است.

در پایان از جناب آقای هلاکویی مدیریت محترم فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان و تمام کسانی که مارا همراهی نمودند نهایت سپاس را داریم.

اسامی اعضایی که در این رصد حضور داشتند:

آقایان: هرقلی، دهخدا، مظاهری

خانم ها: بلوچی، رفیعیان، محمدی، رجبی، لطیفی، مهوری، حسینی، تاجمیر ریاحی، خلیل آبادی، پناهی، رنجبر، مرادمند

به قسمت انجمن نجوم هلیاد مراجعه فرمایید.                                                   www.ipnuportal.ir                                    


منبع :www.ipnuportal.ir
نظرات ارسالی:
 
رفیعیان
1391/04/05   9:43:00 PM
با سلام و عرض ادب از همه دوستانی که به هلیاد نظر لطف داشتند تشکر می نمایم...

رجبی
1391/04/05   9:39:00 PM
با سلام و ضمن عرض خسته نباشید خدمت دوستان با توجه به نمایش داده نشدن زیرنویس عکس ها توضیح آنها را مختصرا عرض می نمایم: عکس اول:هنگامۀ آماده شدن جهت استقبال از سیارۀ زهره عکس دوم:اولین عکس گرفته شدۀ گروه هلیاد از خورشید و سیارۀ زهره عکس سوم:حضور منجم خردسال آقای محمد مسیح بلوچی در جمع هلیادی ها عکس چهارم:نقاشی محمد مسیح بلوچی از رصد خورشید وزهره عکس پنجم:فرزندان خورشید به بدرقه مهمان خورشید رفتند...

محبوبه
1391/04/04   2:04:00 AM
سلام بر فرزندان خورشیدکه مظهر فروزندگی و اقتدار است. امیدوارم همچو او هر روز درخشان تر از قبل طلوع کنید، مقاوم تر از او در عرصه بمانید و بعد از هر غروب به امید طلوعی دوباره بیدار شوید. و همچو خورشید یگانه باشید و در تابش پرتو های علم بر دیگران فروتنانه رفتار کنید. از دیدن تصاویر زیبا لذت بردم. به امید موفقیت های آینده

پریماه
1391/04/02   6:29:00 PM
کارتون حرف نداره.خسته نباشسد هلیادی ها.براتون ارزوی موفقیت های بیشتر و دستیابی به هدفهای بزرگتر همراه با سلامتی را خواهانم. دوست شما پریماه:)

رفیعیان
1391/04/02   5:58:00 PM
سلام شیطون ایین عکس ها توضیح داشته نمیدونم چرا نگذاشتند زیر نویسشو عکس آخر بعد از تماس چهارم و بعد از بدرقه ی سیاره زهره مهمان عزیز گرفته شده و خب اون موقع شما رفته بودید ولی همونطور که می بینی جاتون خالیه :-)

هرقلی
1391/03/28   2:39:00 PM
خیلی خوشحالم که به سرعت عمل کردید علی رغم تداخل امتحانات بسیار خوب بود. بچه ها همگی خسته نباشید. انشالله که در تمام فعالیتهاتون موفق باشید.

شیطون
1391/03/27   11:19:00 PM
یعنی می خوام بگم دمتون گرم بچه ها ، خیلی باحالیدا !! می ذارید ما بریم بعد عکس دسته جمعی می گیرید ..اگه دقت هم کنیدمی بینید کنار عکستون جای من و دوستم خالیه (کنار خانم رفیعیان عزیزززز!) به هر حال خوش گذشت و جالب بود... مرسی از همتون

...
1391/03/27   7:49:00 PM
بسیار عالی باید از فرزندان خورشید بخاطر این مهمان نوازی تشکر کرد خسته نباشید و به امید موفقیتهای بیشتر برای شما

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید