تبلیغات
جشواره بزرگ گذر زهره در کرمان برگزار شد
ارسال در: 1391/04/10-15:29
جشواره بزرگ گذر زهره در کرمان توسط هسته پژوهشی نجوم دانشگاه شهید باهنر کرمان در 16 و 17 خرداد با شرکت بیش از 250 نفر از اعضای هسته و دانشجویان علاقمند سراسر استان برگزار گردید.

جشواره بزرگ گذر زهره در کرمان توسط هسته پژوهشی نجوم دانشگاه شهید باهنر کرمان در 16 و 17 خرداد با شرکت بیش از 250 نفر از اعضای هسته و دانشجویان علاقمند سراسر استان برگزار گردید.

جشنواره از صبح روز 16 خرداد با برگزاری کارگاه آموزشی رصد گذر زهره در تالار وحدت آغاز گردید.در این جشنواره کارگاه هایی از قبیل زهره در منظومه شمسی،اختفاهای نجومی،کارگاه اختصاصی گذر زهره 2012 و ... برگزار شد.

سپس شرکت کنندگان پس از استراحت و آماده شدن برای حرکت به سمت شهداد در ساعت 19 روز16 خرداد به سمت کمپ کویری شهداد حرکت کردند و پس از استقرار و صرف شام تا صبح روز 17 خرداد به رصد آسمان شب پرداختند.

سپس 10 عدد تلسکوپ به فیلتر های خورشیدی مجهز گردید و به افق شرق خیره شدند و طلوع خورشید و میهمان کوچکش را به انتظار نشستند پس از طلوع شرکت کنندگان از پشت تلسکوپ،عینک و از طریق ویدئوپروژکتور گذر را به همراه توضیحات ارائه شده توسط کادر اجرایی رصد کردند.

بعد از پایان گذر شرکت کنندگان از کویر زیبای شهداد و کلوت های منحصر به فرد آن بازدید کرده و به کرمان برگشتند.

در پایان برخود واجب میدانم از آقای پروفسور فاطمی پدر نجوم کرمان به خاطر حمایت های بی دریغشان تشکر ویژه نمایم.

همچنین از صداوسیمای مرکز کرمان به خاطر پخش اطلاعیه ها و گزارش های گذر قبل و بعد از برنامه ، ستاد استهلال استان کرمان جهت تامین ابزار رصدی و کادر اجرایی برنامه آقایان و خانم ها :

امین ناظمی

نگین صادقی نژاد

آذین احتشامی

شهروز سیف الدینی

شهرزاد سیف الدینی

نیلوفر قاضی زاره

حامد منگلی

شیوا فرهنگ

وکلیه ی مسولین دانشگاه شهید باهنر کرمان به ویژه معاونت محترم فرهنگی دانشگاه و همه ی شرکت کنندگان در برنامه تشکر می کنم.

محمد جواد پیشگویی

دبیر هسته پژوهشی نجوم

دانشگاه شهید باهنر کرمان











نظرات ارسالی:
 
شهرزاد
1393/04/07   5:23:00 PM
سلام به پیشنهاد میکنم در صورت تمایل به وبلاگ من سر بزنید ؛ شاید براتون جالب باشه ! kkhabar93.blogfa.com

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید