تبلیغات
امشب یک ثانیه به زمان اضافه می‌شود
ارسال در: 1391/04/10-16:50
 آرین سهرابی 
وقت نگهداران بین المللی یک ثانیه به ساخت نیمه شب به وقت جهانی افزودند، به طوری که امروز شنبه 30 ژوئن ( 10 تیرماه) درحالی که به سمت نخستین روز از ماه ژوئیه می‌رود یک ثانیه بیشتر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز، وقتی ساعت جهانی 11:59:59 را نشان دهد پیش از آنکه به نیمه شب برسد زمان 11:59:60 را اعلام می کند.

ترکیب عوامل مختلفی چون کاهش اندک سرعت زمین از کشش جزر و مدی ماه به این معنا است که وقت نگهدارها باید ساعتهای اتمی رسمی را تغییر دهند.

جئف چستر، سخنگوی رصدخانه نیروی دریای آمریکا به عنوان متصدی ساعتهای اتمی آمریکا گفت: طول زمانی که زمین در محور خود حرکت می کند ( تعریف یک روز) اکنون حدود دو میلی ثانیه طولانی تر از 100 سال پیش است.
این اتفاق سه چهارم ثانیه به سال اضافه می کند.

وقت نگاهداران این یک ثانیه را هر از گاهی به زمان اضافه می کنند تا خورشید هنگام روز در بالاترین نقطه آسمان قرار گیرد. پس از ژانویه سال 2009، این نخستین باری است که یک ثانیه به زمان اضافه می شود اما به طور کلی تاکنون 25 ثانیه به زمان اضافه شده است.

گفته می شود که ثانیه اضافی بعدی تا سال 2015 یا 2016 به زمان افزوده نخواهد شد.

اوایل سال جاری، وقت نگاهداران رسمی از سراسر جهان مسئله حفظ یا حذف این یک ثانیه را به بحث گذاشتند اما در نهایت تصمیم گرفتند که تا سال 2015 که قرار است یک ثانیه دیگر به زمان اضافه شود این مسئله را بیشتر مورد بحث قرار دهند.

ساعت هماهنگ جهانی یوتی‌سی ( UTC) یک استاندارد زمان اتمی برای تعیین ساعت‌ها و اختلافات زمانی در سراسر جهان است.

ساعت هماهنگ جهانی بیشتر از 0.9 ثانیه با ساعت گرینویچ اختلاف ندارد و برای بسیاری از کاربردهای روزمره چنین اختلافی قابل صرف‌نظر کردن است.
منبع :خبرگزاری مهر
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید