تبلیغات
ستارگان نورانی و خال گونه ی خورشید(گزارش رصدزهره)
ارسال در: 1391/04/17-12:52
ستارگان نورانی و خال گونه ی خورشید(گزارش رصدزهره)

شما شانس را چطور معنا میکنید؟
آیا رصدگذر زهره -کم نظیرترین رویداد ستاره شناسی که تا 105سال دیگر تکرار نخواهد شد-شانس بزرگی برای همه ی ناظران آن نبوده است؟؟
پاسخ ما اهالی نجوم این است که قطعا بوده است.
بنابر این گروه ستارگان نورانی مانند سایر گروه های نجومی فعال از چندی قبل به دنبال یافتن مکان رصدی مناسب برای رصد خال گونه ی خوشید بود و با تست مکان های مختلف سرانجام ارتفاعات کوه دنبه اصفهان را برای این کار برگزید و از شب قبل در این مکان مستقر شد.
 تلسکوپ دابسونی 12 اینچ ,تلسکوپ شکستی 5/2اینچ و یک دوربین دوچشمی که به فیلتر مایلار مجهز شده بودند.و همچنین قیف خورشیدی دست ساز اعضای گروه و دوربین عکاسی کانن دی90از ابزاراستفاده شده در این برنامه ی رصدی بود. 
در پایان برنامه با استفاده از برخی اطلاعات ثبت شده نمودار خط حرکت زهره رسم شد که اگر چه همراه با خطا بود اما تجربه ی کم نظیری بذرای تمامی اعضای گروه شد.
alt
alt
alt

alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt

alt
اعضای شرکت کننده در برنامه:پویا کریمی-زینب پیمانی-نجمه باقری-عاطفه روشنی-پریساسادات احمدی-شکوفه روشنی-عطیه حاج حیدری-الهام یادگاری-فاطمه سادات دادور-امیربنکدار-میثم اخوان-فرهاد یادگاری-حجت ا... صادقیان-مسعود اشرفی
با تشکر فراوان از خانم عطیه حاج حیدری و آقای میثم اخوان که زحمت ثبت لحظه به لحظه گذز و رسم خط حرکت زهره را بر عهده داشتند.
  باتشکر-پیمانی سرپرست گروه ستارگان نورانی
نظرات ارسالی:
 
ساره
1391/05/14   11:15:00 AM
بیچاره اون که کیکو درست کرده اگه میدونست این کیک قراره بره رو سایت پارس اسکای بیشتر سلیقه به خرج میداد

فرزاد
1391/04/19   6:41:00 PM
جالب بود.مخصوصا نمودار و كيك

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید