تبلیغات
ثبت نام در کارگروه گسترش و طراحی ابزار های نجومی IOTA/ME
ارسال در: 1391/05/16-08:14
گفتمان های میان رشته جایگاه بالایی در گسترش علوم و فناوری های نوین در جهان حاضر دارد، رشد چشمگیر فعالیت های نجوم آماتوری در دهه های گذشته در سطح ایران و جهان و پدید آمدن شاخه های جدید در پژوهش های میان حرفه ای ها و آماتورها نیاز به ساخت دستگاه های نو
گفتمان های میان رشته جایگاه بالایی در گسترش علوم و فناوری های نوین در جهان حاضر دارد، رشد چشمگیر فعالیت های نجوم آماتوری در دهه های گذشته در سطح ایران و جهان و پدید آمدن شاخه های جدید در پژوهش های میان حرفه ای ها و آماتورها نیاز به ساخت دستگاه های نوین در اموری مانند: زمان سنجی، تداخل سنجی، استخراج منحنی های نوری، پردازش تصویر، تلسکوپ های روباتیک و... برای فعالیت های آماتوری را لازم کرده است، کمپانی های بزرگ در سطح جهان برخی از وسایل مورد نیاز این فعالیت ها را به صورت پک های تجاری تولید کرده اند اما معمولا این وسایل از قیمت بالایی برخوردار است. در این میان برخی از آماتورها در جهان که در رشته های فنی مهندسی تجربه بالایی دارند، دست به ساخت این ابزارها با وسایل ارزان قیمت و روش های خلاق زده و گاهی به ساخت وسایلی دست می زنند که نمونه مشابهی برای آن حتی در پک های تجاری موجود نیست. از طرف دیگر بسیاری از وسایل، نرم افزارها و ... مورد استفاده و مهم در نجوم آماتوری در سیستم های مهندسی وجود دارد ولی در کاربردهای غیر نجومی استفاده می شود که در این بخش هم گفتمان میان رشته ای می تواند بسیار مفید باشد. 
به همین جهت با تجوه به فعالیت های عملگرا مجمع جهانی زمان سنجی اختفاهای نجومی شاخه خاورمیانه (IOTA/ME) تصمیم به تشکیل کارگروهی با تعداد نفرات محدود از علاقمندان نجوم آماتوری که دارای تخصص فنی و مهندسی در رشته های برق، کامپیوتر، سخت افزار، مکاترونیک، روباتیک، مکانیک و هوافضا می باشند برای یک دوره کوتاه مدت 6 ماهه جهت تشکیل یک تیم تحقیقاتی ساخت ابزار، جهت استخراج اطلاعات نجومی و هدایت سیستم ها دعوت به همکاری می نماید. 
علاقمندان برای فعالیت در این گروه رزومه فنی مهندسی، سابقه کار و ساخت وسایل و ادوات فنی و رزومه نجوم خود را برای رایانامه  iotamiddleeast@yahoo.com ارسال نمایند. ارسال رزومه دلیلی بر عضویت در کارگروه نبوده و اعضای محدود فاز اول این فعالیت پس از بررسی رزومه، انجام مصاحبه و امضای فرم قوانین و قرارداد همکاری، در کارگروه عضو خواهند شد.
لازم به ذکر است مدیریت کارگروه برعهده مهندس آریا صبوری می باشد.  http://www.iota-me.com
منبع :http://www.iota-me.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید