تبلیغات
عطارد رنگارنگ
ارسال در: 1391/05/16-14:57

فاطمه نعمت اللهی

این تصویر میدان باز  از فضاپیمای MESSENGER متعلق به ناسا، تنوع فوق العاده ی رنگ ها و سایه های سطح صیقل داده شده ی عطارد توسط خورشید را نشان می دهد. این منظره بین دهانه هایی از عطارد به نام های Moody  و Amaral قرار دارد و مساحتی حدود 1200 کیلومتر (745 مایل) را در بر می گیرد. ناحیه ی آبی تیره با موادی با قابلیت بازتاب کم (LRM) در قسمت بالا و سمت چپ تصویر و دهانه درخشان سمت راست، دو نمای متفاوت از سطح عطارد را به نمایش می گذارند. به دهانه ی کوچک، تاریک و عجیبی که درست زیر دهانه ی درخشان سمت راست قرار دارد دقت کنید. 

LRM ، حضور یک ماده معدنی به نام "ایلمنیت" (Ilmenite : FeTio3)  را که از آهن و تیتانیوم تشکیل شده است و توسط فرآیندهای آتشفشانی، فرسایش و حفاری آشکار شده است، نشان می دهد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید