تبلیغات
کاوشگر ناسا در کنار کوه های مریخی به زمین نشست
ارسال در: 1391/05/16-19:14
پاسادانا،کالیفرنیا-پیشرفته ترین کاوشگر ناسا یعنی مریخ نورد کنجکاوی بر سطح سیاره سرخ فرود آمد.
جواد گنجعلی 
پیشرفته ترین کاوشگر ناسا یعنی مریخ نورد کنجکاوی بر سطح سیاره سرخ فرود آمد.این کاوشگر یک تنی توانست با آویزان کردن خود توسط کابل های جرثقیل خود بر سطح مریخ فرود بیاید ،تا پایانی بر یک پرواز 36 هفته ای و آغازی بر یک تحقیق 2 ساله باشد .آزمایشگاه علمی (MSL)،فضاپیمایی که مریخ نورد کنجکاوی را حمل می کرد،در پیچیده ترین مراحل فرود هم کارش را با موفقیت انجام داد
امروز چرخ های مریخ نورد کنجکاوی مشعل دار گذاشتن رد پای انسان ها در مریخ است.کاوشگری که امروز بر سطح  مریخ است پیچیده ترین کاوشگری است که تاکنون ساخته شده است.مکانی که این مریخ نورد جستجو می کند منطقه ای است برای پاسخ به اینکه آیا در سطح مریخ زندگی وجود داشته است یا خیر؟و یا اینکه این سیاره می تواند درآینده منشا زندگی باشد؟

مدیر ناسا چارلز بولتون می گوید:"این دستاوردی شگفت انگیزی است،دستاوردی که توسط تیمی از دانشمندان و مهندسان سراسر دنیا و به رهبری مردان و زنان فوق العاده ناسا و آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا بدست آمده است". رئیس جمهور اوباما چشم انداز جسورانه ای را برای فرستادن انسان به مریخ در اواسط سال 2030 نشانه گذاری کرده است و فرود امروز نشانگر یک گام مهم در جهت دستیابی به این هدف است.
مرخ نورد کنجکاوی امروز 16 مرداد حوالی ساعت 10صبح نزدیک پایین یک کوه به ارتفاع بیش از 4 کیلو متر و قطری در حدود 155کیلومتر در داخل دهانه گیل(طوفان) فرود آمد.در طول این ماموریت 2 ساله کاوشگر درباره شرایط وجود زندگی میکروبی تحقیق خواهد کرد.
این اتفاق خوب 7 دقیقه  وحشت را به 7 دقیقه پیروزی تبدیل کرد .جان گرانسفلد از همکاران مدیر ناسا می گوید:"شادی عظیم من در موفقیت این ماموریت با غرور عظیمی که من برای زنان و مردان تیم ماموریت احساس می کنم، همراه شد.
اولین نگاه مریخ نورد کنجکاوی،زاویه ای گسترده از زمین های صخره ای بود.مریخ نورد 10 ابزار علمی با جرمی 15 برابر بزرگتر از ظرفیت علمی  مریخ نورد های روح و فرصت را حمل می کند.بعضی از این ابزار ها در نوع خودشان  جدید هستند مانند شلیک لیزری از فاصله دور برای چک کردن ترکیبات عناصر سنگ ها.کاوشگر از یک مته و ظرفی شبیه ملاقه در انتهای بازوی روباتیک استفاده خواهد کرد تا خاک و نمونه  سنگ های پودر شده مناطق داخلی را جمع آوری کند و سپس این نمونه ها را بوسیله ابزار آلات آزمایشگاهی تحلیلی در درون کاوشگر غربال و دسته بندی کند.
این ماموریت توسط JPL در واشنگتن اداره می شود و طراحی و توسعه آن نیز در JPL به انجام رسیده است.JPL قسمتی از موسسه فناوری کالیفزنیا در پاسادنا است.
mars.jpl.nasa.gov

منبع :mars.jpl.nasa.gov
نظرات ارسالی:
 
reza
1391/05/18   1:00:00 PM
خیلی خیلی عالی

بیک
1391/05/18   10:00:00 AM
خیلی عالی بود

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید