تبلیغات
ماهواره های گالیله آماده پرتاب
ارسال در: 1391/06/07-10:27
دو ماهواره بعدی گالیله از مجموع ماهواره های مکان یاب اروپایی با عنوان گالیله در حال آماده سازی برای پرتاب با فضا پیمای روسی هستند.

جواد گنجعلی

دو ماهواره بعدی گالیله از مجموع ماهواره های مکان یاب اروپایی با عنوان گالیله در حال آماده سازی برای پرتاب با فضا پیمای روسی هستند.

این ماهواره درون یک صندوق محافظت کننده دارای تهویه مطبوع  قرار داشت که پس از انتقال به مرکز فضایی گویان  برای آماده سازی،این ماهواره به ماهواره گالیله سوم ملحق شد که 10 روز زودتر به آنجا رسیده بود.گالیله سوم و چهارم ماهواره هایی هستند که در مدار اعتبار سنجی (IOV) قرار می گیرند وبر طبق یک برنامه زمانبندی شده در آبان ماه امسال بوسیله سایوز ST-B پرتاب خواهند شد.این ماهواره های جدید به دو ماهواره اولی که در سال گذشته پرتاب شدند ملحق خواهند شد که هم اکنون در مدار میانی زمین یعنی در ارتفاع 222/23km قرار دارند.این یک گام قابل توجهی برای برنامه های فضایی اروپا خواهد بود،زیرا زیر ساخت های مورد نیاز فاز IOV را به خدمت خواهد گرفت و برای اولین بار اجازه انجام محاسبات را بر روی زمین خواهد داد.

در ابتدا 22 عدد از ماهواره های FOC توسط OHB در آلمان ساخته شدند که مسئولیت ایستگاه ها و انسجام دادن به ماهواره های پایانی را بر عهده دارند.کشور انگلستان هم مسئولیتی محدود در ساخت محموله ها بر پایه تکنولوژی ماهواره های روسی داشته است.4 ماهواره IOV گالیله توسط کنسرسیومی متشکل از EADS ASTRIUM  ، ASTRIUM   ساخته شده است.       

منبع :www.esa.int
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید