تبلیغات
رد مریخ‌نورد کیوریاسیتی بر سیاره سرخ
ارسال در: 1391/06/21-08:34
مدارگرد شناسایی مریخ، ام.آر.او در تازه‌ترین تصویر ارسالی از مریخ، جزئیات جالبی از محل فرود و جابجایی این مریخ‌نورد را ثبت کرده است. این تصاویر که با رنگ کاذب رنگ‎آمیزی شده‌اند و به همین دلیل اندکی عجیب به نظر می‎رسند.

 

مریخ‌نورد کیوریاسیتی صبح شانزدهم مرداد / 6 آگوست (به وقت ایران) طی یکی از پیچیده‌ترین مانورهای فرود بر سطح سیاره مریخ نشست و طی 5 هفته گذشته، مهندسان ناسا در حال آزمایش تک‌تک تجهیزات آن هستند. خوشبختانه به جز چند مورد، دیگر تجهیزات به خوبی و مطابق انتظار واکنش نشان داده‌اند. در این تصویر رنگ کاذب، مریخ‏نورد کیوریاسیتی همان نقطه سفید-آبی است که در سمت راست تصویر واقع شده است. رد برجامانده از شش چرخ این مریخ‏نورد نیز به وضوح مشخص است. طی آخرین مرحله فرود، دود حاصل از موتورهای ترمزی باعث شد پوشش غباری سطح مریخ در محل فرود زدوده شد و عوارض تیره‏تری که نخستین لایه سخت از پوسته مریخ را تشکیل می‏دهند (و در اینجا به رنگ آبی در مرکز تصویر دیده می‏‎شوند) پدیدار شود.

 

 

منبع :khabaronline.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید