تبلیغات
سفر ستاره‌ای انسان، تا 100 سال آینده
ارسال در: 1391/06/21-16:54
رسانه‌های جهان از پروژه‌ای خبر می‌دهند که بر اساس آن قرار است انسان طی یکصد سال آینده به ستاره دیگری سفر کند

رسانه‌های جهان از پروژه‌ای خبر می‌دهند که بر اساس آن قرار است انسان طی یکصد سال آینده به ستاره دیگری سفر کند

به گزار ش مهر،‌ این پروژه که «یکصد سال سفر ستاره ای » نام دارد قصد ساخت کشتی‌های فضایی بزرگ برای اعزام انسان به دیگر ستاره‌ها را دارد.

نخستین تلاش برای این پروژه طراحی یک کشتی است که ظرفیت سفر به ستاره‌هایی در نزدیکی منظومه شمسی ما را داشته باشد.این کشتی که 50 هزار تن وزن دارد، با انرژی جوش هسته‌ای کار می‌کند. این کشتی با 21 درصد سرعت نور حرکت می‌کند و این سفر حدود 50 سال طول می‌کشد.این پروژه در حال حاضر میزان زیادی بودجه کسب کرده است و بیل کلینتون رییس جمهوری سابق آمریکا نیز یکی از حامیان اصلی آن است.کلینتون این پروژه را تلاش مهمی عنوان کرد که به پیشرفت دانش و فناوری‌های لازم برای اکتشاف فضا کمک و ابزار لازم را که موجب افزایش کیفیت زندگی ما را بر روی زمین می‌شود، فراهم می‌کند.

می جمیسون، نخستین زن سیاهپوست در فضا در سال 1992 به عنوان کاپیتان پروژه یکصد سال سفر ستاره‌ای انتخاب شده است.این پروژه بین سال‌های 1973 تا 1978 طراحی شده است و نشان می‌دهد سفر بین ستاره ای از نظر نظری و تئوری امکانپذیر است.

منبع :http://birooni.wordpress.com/
نظرات ارسالی:
 
reza
1391/06/23   10:42:00 PM
ریحانه ی عزیز بله منظور سفر به یک ستاره است . اما معمولا این گونه اخبار پتانسیل عملی بالایی ندارند . چون نزدیک ترین ستاره به ما فقط 4 سال نوری فاصله داره که بسیار دور هستش. ما هنوز انسان رو به مریخ هم نمی توانیم بفرستیم

ریحانه
1391/06/21   9:58:00 PM
دراین متن منظور از سفر به یک ستاره سفربه یک سیارهست یا نه واقعایک ستاره آخه چه طوری ؟

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید