تبلیغات
۲۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلاری که توسط ناسا دور ریخته شد
ارسال در: 1391/07/12-19:21
بر اساس طرح پیشنهادی نمایندگان کنگره برای مصرف بهتر بودجه، اداره سازمان فضایی آمریکا یا همان ناسا از رئیس‌جمهور این کشور گرفته شده و برای دوره‌های 10ساله به هیات‌مدیره انتخابی سپرده می‌شود.

علی رنجبران

بر اساس طرح پیشنهادی نمایندگان کنگره برای مصرف بهتر بودجه، اداره سازمان فضایی آمریکا یا همان ناسا از رئیس‌جمهور این کشور گرفته شده و برای دوره‌های 10ساله به هیات‌مدیره انتخابی سپرده می‌شود.

 تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان در آمریکا می‌خواهند قانونی را در کنگره تصویب کنند که اختیار اداره سازمان فضایی این کشور یعنی ناسا را از رئیس‌جمهور می‌گیرد. اگر این قانون تصویب شود، درست شبیه روش اداره پلیس فدرال این کشور، هیات‌مدیره‌ای 10 نفره به مدت 10 سال بر این سازمان ریاست خواهد کرد.
در کنفرانس خبری این قانون نمایندگان گزارشی را ارائه کردند که نشان می‌داد ناسا در بازه زمانی 20 ساله اخیر، 20 میلیارد دلار را صرف پروژه‌هایی کرده که در نهایت لغو شده و هیچ دست‌آوردی نداشته‌اند. نمایندگان می‌گویند این موضوع نشان می‌دهد روش اداره این سازمان آن را از اهداف بلندمدتش دور کرده و این بدان معنی است که این 20 میلیارد به سادگی هدر رفته است.


البته باید توجه داشت که در دیگر سازمان‌های ایالات متحده نیز شرایط مشابهی دیده می‌شود، مانند پنتاگون (وزارت دفاع این کشور) که تنها در طول یک دهه حدود 46 میلیارد دلار برای پروژه‌های دفاعی و ساخت سلاح‌هایی هزینه کرده که لغو شده‌اند؛ به عبارت دیگر، پنتاگون بیش از 4 برابر ناسا که به تحقیقات علمی می‌پردازد، پول دور ریخته است.
با این همه این گزارش به ناسا کمک می‌کند تا اداره سازمان را خودش به دست بگیرد و این فرصتی است برای بهبود بخشیدن و سازمان‌دهی درست منابع؛ هرچند ممکن است کمی طول بکشد تا این سازمان بتواند با این ساختار اداره صحیح خو بگیرد.

منبع :khabaronline.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید