تبلیغات
هفته جهانی فضا با آسمان شب
ارسال در: 1391/07/25-15:24
مراسم بزرگداشت هفته جهانی فضا توسط ماهنامه آسمان شب، برای سومین سال پیاپی برگزارشد.

مراسم بزرگداشت هفته جهانی فضا توسط ماهنامه آسمان شب، برای سومین سال پیاپی برگزارشد.

دبیر مراسم بزرگداشت هفته جهانی فضا از برگزاری ویژه‌برنامه‌ای با همکاری مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران خبرداد.

مهندس حمیدرضا کریم‌پور، با بیان آنکه این برنامه با حمایت سازمان فضایی ایران برگزار شده است افزود: همانند سنوات گذشته ماهنامه آسمان شب به‌عنوان بخش خصوصی فعال در عرصه ستاره‌شناسی و فضا و در راستای رسالت ترویجی خویش طرح ویژه‌برنامه‌های خود را برای هفته جهانی فضا درجلسه کارگروه ویژه در سازمان فضایی ایران ارایه نمود که با استقبال خوب اعضا مواجه شد. در این راستا با همکاری شایسته مدیریت مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، نمایشگاهی مشتمل بر 10غرفه، شامل 3 غرفه ترویجی با عناوین کودک و فضا، اکتشافات فضایی و سفرهای فضایی و7 غرفه با شرکت سازمان فضایی ایران، مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران، ماهنامه آسمان شب، انجمن بین‌المللی مشورتی فضا، تارنمای جامع ستاره‌شناسی و فضا، چراغ خورشیدی راگا و انجمن علمی فیزیک دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات، برگزار گردید.

وی با اشاره به حضور انجمن مشورتی فضا در این نمایشگاه افزود: حضور مجموعه SGAC با عنوان انجمن مشورتی فضا و پیام اختصاصی مدیران این انجمن که در مراسم افتتاحیه نخستین باشگاه فضا قرائت شد، رنگ و بوی بین‌المللی به نمایشگاه مذکور داد.

مهندس کریم پور درخصوص برگزاری نخستین نشست باشگاه فضایی در ایران عنوان نمود: طرح این باشگاه تیرماه سال جاری از سوی ماهنامه آسمان شب به سازمان فضایی ارایه شد وخوشبختانه با تایید وتاکید این سازمان در لیست برنامه‌های اصلی هفته جهانی فضا قرارگرفت.

سردبیر ماهنامه آسمان شب با بیان آنکه حضور فضانورد مالزیایی به‌دلیل برخی تغییرات ناگهانی در برنامه وی با تاخیر روبرو شد و نامبرده در زمان مقرر دربرنامه حضور نداشت، افزود: این مراسم با حضور جمعی از علاقه‌مندان حوزه فناوری فضایی، اساتید دانشگاهی، مهندس احمد دالکی پدر نجوم آماتوری ایران و مدیر مسوول ماهنامه آسمان شب،  سیروس برزو پدر توریج دانش فضایی ایران، سیاوش صفاریان‌پور تهیه‌کننده و مجری برنامه آسمان شب طبیعت فراموش‌شده، جواد ارجمندفر مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، دکتر پژمان نوروزی فعال حوزه نجوم آماتوری، تعدادی از کارشناسان سازمان فضایی ایران و دیگر چهره‌های حوزه نجوم و فضا برگزار گردید.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های ماهنامه آسمان شب درحوزه فضا در این هفته، به چاپ ویژه‌نامه هفته جهانی فضا در 2 نوبت اشاره نمود که چاپ اول آن ویژه سازمان فضایی ایران منتشر و توسط آن سازمان توزیع شد و چاپ دوم ویژه مشترکین و خوانندگان ماهنامه در دسترس قرار گرفت. رویداد مهم دیگر در این هفته، رونمایی از پورتال جامع ستاره‌شناسی و فضا به نشانی iir.ir با بیش از 1000عضو و چاپ نوبت اول بروشور علمی فضا و نجوم بود.

شایان ذکر است، سال گذشته نیز ماهنامه آسمان شب با دعوت از ژنرال دکتر ویکتورگارباتکو، فضانورد شهیر روسی، ویژه‌برنامه‌هایی از جمله کلنگ‌زنی نخستین باغ موزه فضایی خاورمیانه و رونمایی از نخستین قرآن بازگشته از فضا را در هفته جهانی فضا برگزار نمود.

آسمان شب بر خود لازم می بیند از تلاش‌های آقای محمدرضا رضایی عضو شورای سردبیری ماهنامه و سرکار خانم خراسانی، کارشناس مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران، بدلیل تلاش های بی شائبه ایشان در برگزاری هرچه باشکوه‌تر این برنامه ها تشکر و قدردانی نماییم.


نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید