تبلیغات
ماهواره‌ای جدید در جست‌و‌جوی فراخورشیدی‌ها
ارسال در: 1391/08/01-00:06
بازار سیارات فراخورشیدی هنوز هم داغ است. آژانس فضایی اروپا اعلام کرد در سال ۲۰۱۷ میلادی ماهواره‌ی جدیدی برای مطالعه‌ فراخورشیدی‌های بزرگ‌تر از زمین و سایر سیارات بیگانه‌ای که به دور ستاره‌های نزدیکشان می‌گردند پرتاب خواهد کرد.

این ماهواره‌ی کوچک فراخورشیدی که به اختصار Cheops نام گرفته قرار است در ارتفاع ۸۰۰ کیلومتری به دور زمین بگردد و به  جست‌و‌جوی سیارات فراخورشیدی جدیدی که به دور ستاره‌های درخشان که مانند بندرگاه‌های سیارات بیگانه هستند، خواهد پرداخت. به گفته‌ی Alvaro Giménez-Cañete مدیر بخش اکتشافات رباتیک و علمی ESA: «ماهواره‌ی Cheops با نشانه رفتن به سوی ستاره‌های میزبان سیارات، به دانشمندان این امکان را می‌دهد که مطالعات مقایسه‌ای دقیقتری روی این سیارات که ردیابی کردن آن‌ها از روی زمین به آسانی امکان‌پذیر نیست انجام دهند.

یکی از روش‌های آشکارسازی سیارات فراخورشیدی ثبت اُفت نوری است که به علت عبور سیاره از جلوی ستاره‌ی میزبانش رخ می‌دهد. ماهواره‌ی Cheops با دقت بالایی که دارد به دانشمندان کمک می‌کند تا این اُفت نور در هنگام گذر سیاره ازجلوی ستاره‌ی میزبانش‌ است را ردیابی و ثبت کنند.  علاوه بر این، این رصدها با اندازه‌گیری‌های دقیق از سیارات فراخورشیدی به دانشمندان این امکان را می‌دهد که ساختار درونی آن را بهتر بشناسیم.

قرار است این ماموریت در طی ۳/۵ سال انجام شود و هدف اصلی آن تلاش برای درک بهتر از چگونگی شکل‌گیری سیارات بیگانه در اندازه‌هایی که اَبَرزمین‌ها گفته می‌شوند (سیاراتی که چند برابر زمین جرم دارند) تا غول‌هایی که هم‌اندازه نپتون هستند، است. شناسایی سیاراتی دیگری که جوّ دارند هدف دیگر این ماموریت خواهد بود. ماهواره Cheops از بین ۲۶ طرح پیشنهادی به ESA انتخاب شده است. جالب است بدانید از سال ۱۹۹۲میلادی/۱۳۷۱ شمسی تا به امروز بیش از ۸۰۰ سیاره فراخورشیدی از روش گذر و سایر روش‌های شکار سیارات با کمک تلسکوپ‌های زمین ثابت و فضایی کشف شده است.

منبع خبر: وب‌سايت كانوت


 

منبع :http://canot.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید