تبلیغات
سیارک وستا ستاره هالیوود می شود
ارسال در: 1391/08/14-13:55
اگر به زندگی بازیگران هالیوودی نگاهی کوتاه داشته باشید مطمنا چهره آنها را به علت شغلشان هر روز متفاوت تر از روزهای دیگر می بینید!
این تصویر به وضوح فعل و انفعال ماده تاریک و روشن را در لبه دهانه مارسیا بر سطح سیارک وستا نشان می دهد

جواد گنجعلی

اگر به زندگی بازیگران هالیوودی نگاهی کوتاه داشته باشید مطمنا چهره آنها را به علت شغلشان هر روز متفاوت تر از روزهای دیگر می بینید،اما ظاهرا درهمین نزدیکی ها سیارکی به نام وستا قصد تبدیل شدن به یک ستاره کوچک هالیوودی رادارد.در حقیقت سیارک وستا قصد آن را دارد تا با برهم زدن خارجی ترین لایه سطحی خود و جلوه گر ساختن صورت جوانش به عشوه گری بپردازد.
سازمان فضایی آمریکا(NASA) در سال 2007 فضاپیمایی را به نام سپیده دم به فضا پرتاب کرد تا آغاز این ماموریت جستجویی باشد برای پیدا کردن سیارک وستا.اطلاعات بدست آمده از سیارک وستا هم اکنون نشان می دهد که سطح سیارک در حال انجام نوعی از فرسایش می باشد.
اما باید از خود پرسید که سیارک درحال کنار زدن چه چیزی از روی خارجی ترین لایه سطحی خود برای جلوه گر ساختن صورت جوانش است؟ باید این گونه پاسخ داد که در طول زندگی بلند مدت سیارک، شهابسنگ های غنی از کربن و شهابسنگ های که دارای مواد معدنی هیدراتی بودند اقدام به پاشیدن مواد تیره رنگ روی سطح وستا نمودند.
اطلاعات بدست آمده از فضاپیمای سپیده دم  به ما ثابت کرد که هیچ مکانی در منظومه شمسی به مانند جزیره ای دور افتاده که ارتباطی با مکان های دیگر نداشته باشد وجود ندارد،در حقیقت در طول تاریخ منظومه شمسی ما مواد همواره در حال تبادل و تاثیر گذاری متقابل بر یکدیگر بوده اند.
تصاویراولیه ای که فضاپیمای سپیده دم از سطح سیارک به نمایش گذاشت تصاویرنقاط روشن و تاریک بود،به روشنی میتوان گفت که نقاط روشن سطح سیارک نقاطی بودند که دچار فرسایش و باعث نمایان شدن چهره جوان وستا شده بودند وعلت وجود نقاط تاریک پیدا شدن ذرات ریز کربن و مواد معدنی هیدراتی بود. 
شواهد دانشمندان برای وجود فرسایش در اجرام آسمانی پیدا کردن ذرات ریز فلزی همچون آهن بر سطح آنها می باشند،برهمین مبنا طیف سنج نقشه برداری مادون قرمز و مرئی فضاپیمای سپیده دم هیچ مدرکی دال بر اینکه ذرات ریز فلزی بر سطح روشن وستا وجود داشته را تایید نکرده است.
دانشمندان تخمین میزنند که سطح سیارک در طول5/3 میلیون سال پذیرای 300 شهابسنگ تاریک با قطر 1 تا 10 کیلومتر بوده واین خود مدرکی محکم برای پوشیده شدن سطح سیارک از مواد تاریک به اندازه 1 تا  2مترارتفاع از سطح سیارک است. 
  مدیریت ماموریت سپیده دم برای سازمان فضایی آمریکا توسط JPL در واشنگتن انجام می شود. نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید