تبلیغات
شبی پرستاره در موزه خطایی با موسسه آفاق راهبر آذربایجان
ارسال در: 1391/08/15-13:07
جهانی شگفت انگیز که همیشه انسان را مجذوب خود می کرده است و در طول تاریخ بارها با رشد و جهش هایی که تجربه کرده است، زندگی ما انسانها را به سطحی دیگر از نظر معنی شناختی منتقل کرده است.
جهانی شگفت انگیز که همیشه انسان را مجذوب خود می کرده است و در طول تاریخ بارها با رشد و جهش هایی که تجربه کرده است، زندگی ما انسانها را به سطحی دیگر از نظر معنی شناختی منتقل کرده است.
موسسه آفاق راهبر آذربایجان نیز دست بکار شد تا به یاری خدا جشنی با شکوه تر در شهرمان (اردبیل) داشته باشیم .
این برنامه در محوطه  موزه خطایی به منظور ترویج دانش نجوم و آشنا ساختن عامه مردم با زیبایی های آسمان شب با حضور جناب آقای مصطفی افضلی فرد نماینده محترم اردبیل در مجلس شورای اسلامی افتتاح گردید.
ما به مدت2روز  میزبان مدعوین روسای سازمان ها ، استادان دانشگاه های اردبیل و دبیران و اعضای موسسه و همه علاقه مندان به آسمان بودیم. از چندین روز قبل، اطلاع رسانی لازم و خیلی خوب اعم از پخش پوستر در سراسر شهر و پیامک های گروهی انجام گرفته بود و این برنامه مورد توجه جمع کثیری قرار گرفت.
شروع برنامه با سخنرانی جناب آقای افضلی فرد  و پخش تلاوتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی و پخش اسلایدی از تصاویر نجومی آغاز گردید.
 در این برنامه ما شاهد برپایی چند غرفه بودیم که هر کدام بازدید کنندگان خاص خود را می طلبید.
در غرفه ی پرسش و پاسخ با سرپرستی کارشناسان مسایل نجومی موسسه  به  دوستانی که سوالاتی داشتند جواب می‌دادند .
 
غرفه ی معرفی و پخش بسته های نجومی:
در این بخش به معرفی کتابهای نجومی اعم از آماتوری و حرفه ای پرداختند و همچنین آشنایی با نرم افزارها و مستند های نجومی  همچنین دوستانی که تمایل به تهییه این بسته ها داشتند با 30% تخفیف ویژه در اختیار آنها قرار می‌گرفت.
بخش انفورماتیک:
بخش انفورماتیک که با پخش اسلاید هایی از تصاویرنجومی و کارگاه ها آشنایی با آسمان همچنین آشنایی و کار با نرم افزار starry night و برنامه های متنوع دیگر یکی از جذاب ترین بخش های این برنامه بود.در این بخش دوستان سعی کردند تا تصویری از یک آسمان شب و یک شب رصدی و جهان پیرامون و زندگی دانشمندان بزرگ به دست آورند.
 
غرفه معرفی موسسه و ثبت نام: 
در این غرفه علاقه مندان و علاقه مند شدگان به عضویت در موسسه در آمدند تا از زیبایی های آسمان شب بیشتر بهره مند شوند.در این بخش دوستان تلاش نمودند که تلسکوپ های آماتوری را به بازدیدکنندگان معرفی کنند و به آنها در زمینه خرید و استفاده و نگهداری و تعمیر تلسکوپ راهنمایی کنند. در کنار آن غرفه ای برای معرفی موسسه داشتیم که با کاتالوگ، اعلامیه و دیگر ابزار تبلیغاتیموسسه را معرفی کرده و ازمشتاقان برای عضویت درموسسه نام نویسی می کردند و همچنین برای دوستان علاقمند به کلاس ثبت نام برای کلاسها نیز با30% تخفیف صورت گرفت.
 
بخش رصد با تلسکوپ: 
در دو روز متوالی رصد خورشید با فیلتر های مخصوص صورت گرفت و توضیحاتی در مورد چگونگی استفاده فیلتر ها به بازدید کنندگان داده شد. شب ها بعلت نا مساعد بود هوا از رصد ماه و سیارات اکتفا شد.

بخش گالری نجوم:
در این بخش کارشناسان عکاسی نجومی علاقمندان را با عکاسی نجوم آشنا نموده و در این زمینه آنها را راهنمایی می کردند وتوضیحاتی درمورد تصاویر موجود در گالری ارائه می کردند.
 
بخش ماکت های برگزیده:
در این بخش ماکت های برگیزده اعضا موسسه برای بازدید عموم قرار گرفت و سازندگان ماکت با حضور در این بخش توضیحاتی در خصوص مراحل ساخت ماکت ارائه می کردند.
بخش معرفی آزمون سراسری نجوم:
با توجه به نزدیک شدن به برگزاری هفتمین دوره مسابقه سراسری نجوم موسسه آفاق راهبر غرفه ای در این مورد داشت تا اطلاع رسانی خوب برای علاقمندان صورت گیرد . 

بخش نقاشی کودکان:
در این بخش کودکان علاقه مند به نجوم بسیار 
در پایان روز دوم مراسم اختتامیه برگزار شد که از تک تک اعضای کادر اجرایی و عوامل برگزاری با اهدای لوحی از طرف موسسه تقدیر و تشکر بعمل آمد.و همچنین از آقای علی جبرائیلی به عنوان ماکت برگزیده تقدیری صورت گرفت و جایزه و لوح تقدیم حضورشان گردید.
دوستانی که همکاری صمیمانه داشتند:
سرکار خانم سارا سیدحاتمی مدیرعامل
سرکار خانم صغری سیدحاتمی هیئت مدیره و بخش ثبت نام
جناب آقای مشتاق شهباززادگان دبیر اجرایی و بخش انفورماتیک
سرکار خانم ندا گواهی معرفی بسته های نجومی
سرکار خانم یلدا هاشمی نژاد مستند ساز موسسه 
جناب آقای علی جبرائیلی بخش ماکت
جناب آقای  محسن عبدی بخش رصد
جناب آقای محمد اسماعیلی بخش بلوتوث
جناب آقای محمد اسلامی بخش معرفی کتاب
جناب آقای علی صمدیان بخش ماکت
جناب آقای آریا غلامین بخش ماکت
سازمان های همکار:
سازمان میراث فرهنگی گردشگری
مرکز نجوم آوا استار 
مركز مطالعات وپژوهش هاى فلكى ـ نجومى
صداو سیمای اردبیل
باشگاه خبرنگاران جوان
نیروی انتظامی استان
دفتر نماینده محترم مجلس جناب آقای افضلی فرد
در پایان جای دارد از دوستان عزیز که در اجرای این برنامه یار وهمراه ما بودند و نام آنها ذکر نگردید، صمیمانه تقدیر و تشکر نماییم.
صبا حاتمی دبیر موسسه آفاق راهبر آذربایجان

نظرات ارسالی:
 
امین فریدونی
1391/08/19   7:23:00 PM
عالیه کارتون خیلی عالیه موفق باشین خیلی خوشم اومد دلتون آسمونی بچه ها آیا نباید به این گروه نجومی تبریک گفت؟ از کرمانشاه

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید