تبلیغات
انتخاب نامزد ریاست‌جمهوری امریکا در مرکز اخذ رای فضایی
ارسال در: 1391/08/16-16:47
امروز سه‌شنبه، روز پردغدغه‌ای برای سیاستمداران آمریکایی محسوب می‌شود، چرا که رئیس‌جمهور بعدی این کشور با رای مردم انتخاب خواهد شد. این در حالیست که توفان سندی باعث اختلالات زیادی در زندگی روزمره ساکنان ایالاتی همچون نیویورک و نیوجرسی شده و دولت به فن

امروز سه‌شنبه، روز پردغدغه‌ای برای سیاستمداران آمریکایی محسوب می‌شود، چرا که رئیس‌جمهور بعدی این کشور با رای مردم انتخاب خواهد شد. این در حالیست که توفان سندی باعث اختلالات زیادی در زندگی روزمره ساکنان ایالاتی همچون نیویورک و نیوجرسی شده و دولت به فناوری ایمیل برای ارسال رای نیز چنگ انداخته است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این میان فضانوردان ناسا بر فراز ایستگاه فضایی بین‌المللی نیز امروز از حق ‌رای در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از مدار برخوردار بوده و در فاصله صدها کیلومتری بر فراز نزدیکترین مرکز اخذ رای قرار است بطور مجازی از این حق استفاده کنند.

به این منظور یک نسخه دیجیتالی از برگه رای از سوی کنترل ماموریت در مرکز فضایی جانسون ناسا به ایستگاه ارسال شده و از همان مسیر به زمین باز می‌گردد.

به گفته مقامات این مرکز، این آرا اکنون جمع‌آوری شده و بطور محرمانه به مقامات رای‌گیری ارسال شده است.

این سیستم با یک لایحه از سوی قانونگذاران تگزاس در سال 1997 ممکن شده و از آنجایی که اکثر فضانوردان ناسا در نواحی نزدیک هوستون در تگزاس زندگی می‌کنند، مشمول آن می‌شوند. این حق رای در همان سال برای اولین بار توسط «دیوید وولف» مورد استفاده قرار گرفت که بر روی ایستگاه فضایی میر روسیه قرار داشت.

وولف در سال 1997 در یک انتخابات محلی شرکت کرده بود. اولین آمریکایی شرکت‌کننده در انتخابات ریاست جمهوری «لوری چیائو» بود که در سال 2004 فرماندهی ماموریت اکسپدیشن 10 ایستگاه فضایی را بر عهده داشت.

در حال حاضر دو آمریکایی در میان شش سکنه حاضر در ماموریت اکسپدیشن 33 حضور دارند که شامل فرمانده «سونیتا ویلیامز» و مهندس پروازی «کوین فورد» هستند. اگرچه هر دو مانند سایرین در زمین این کار را در روسیه پیش از سفر به فضا انجام داده بودند.

ویلیامز و فورد بر روی فضاپیمای روسی سایوز بطور جداگانه در اواسط ماه ژوئیه و اکتبر به ایستگاه سفر کرده‌اند.

ویلیامز قرار است روز 12 نوامبر(22 آبان) به زمین بازگردد و پس از وی فورد فرماندهی ماموریت اکسپدیشن 34 را تا مارس 2013 بر عهده خواهد گرفت.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
داوود
1391/08/20   10:47:00 AM
خیلی جالب بود . ممنون.

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید