تبلیغات
ثبت نام دومین جشنواره نجوم قشم آغاز شد
ارسال در: 1391/08/17-12:43
جشنواره نجوم قشم برنامه ای است که نخستین بار در بهمن 1389 با الگوبرداری از فستیوال های بین المللی نجوم و استارپارتی های شناخته شده جهان در جزیره قشم برگزار شد.

  

اطلاعیه شماره 1

ثبت نام دومین جشنواره نجوم قشم آغاز شد

 

مهلت ثبت نام در مهلت مقرر 15 آبان تا 8 آذر و ثبت نام با تأخیر از 9 آذر تا 18 آذر خواهد بود.

جشنواره نجوم قشم برنامه ای است که نخستین بار در بهمن 1389 با الگوبرداری از فستیوال های بین المللی نجوم و استارپارتی های شناخته شده جهان در جزیره قشم برگزار شد.

قرار است چه اتفاقی بیفتد؟

شرکت کنندگان در این جشنواره در کمپ اختصاصی به مدت چهار روز و سه شب اقامت خواهند داشت. آنها در این مدت در یکی از مناطق بکر جزیره، شرایط زندگی اردویی را با افرادی تجربه می کنند که عشق به طبیعت علاقه مشترک همه آنهاست. طبیعت از دید این افراد دربرگیرنده همه محیط پیرامون آنهاست، از زمین تا آسمان.

آنهایی که بیشتر شیفته نجوم هستند در مدت 3 شب رصد و عکاسی از آسمان شب جزیره را در کنار جمعی از منجمان آماتور کهنه کار و عکاسان کار آزموده ایرانی تجربه می کنند. آنها با تلسکوپ 16 اینچ موسسه مدار 27 درجه که از جمله بزرگ ترین تلسکوپ های در دسترس منجمان آماتور ایرانی است ژرفای کیهان را رصد خواهند کرد و البته تلسکوپ های زیادی از جمله تلسکوپ خورشیدی نیز در محوطه کمپ جشنواره قرار خواهد داشت. در کنار همه اینها حضور در سمینارهای نجومی در محوطه سالن یک مدرسه روستایی با سخنرانانی سرشناس ترین منجمان آماتور ایرانی (و به احتمال زیاد خارجی) برای شیفتگان نجوم تدارک دیده شده است.

 

جاذبه های طبیعی جزیره قشم- عکس از سعید نظریه

اما قرار نیست در این برنامه فقط به نجوم پرداخته شود. رکن دوم جشنواره طبیعت گردی است. گشت و گذار در جنگل های شگفت انگیز حرا، مناظر خیال انگیز تنگه چاهکوه، بازدید از غار نمکدان که بزرگ ترین غار نمکی شناخته شده در جهان است، تماشای شگفتی های دره تندیس ها و عکاسی از مناظری که به شکل احجامی آشنا به نظر می رسند، تماشای دلفین ها و گشت و گذار دریایی، استراحت در سواحل بکر و زیبای قشم، بازدید از معماری خاص و بادگیرهای بندر قدیمی لافت و لنج سازی های سنتی این بندر، بازدید از جزایر هرمز و هنگام و آشنایی با بافت سنتی روستاهای جزیره قشم و از همه جذاب تر صرف عذاهای اصیل جنوب ایران از جمله جاذبه های منحصر به فرد قشم برای شرکت کنندگان در این جشنواره است.

 

غارهای ماقبل تاریخ خوربس. عکس از محمدجواد ترابی

 

به علاوه منجمان آماتور حاضر در برنامه، شهاب های بارش شهابی جوزایی را در شرایطی در هوای مطبوع جزیره قشم به آسودگی رصد خواهند کرد که به احتمال بسیار همان زمان بیشتر مناطق ایران را شب های سردی را همراه با برف و کولاک تجربه خواهند کرد. از طرف دیگر رصد اجرام نیمکره جنوبی آسمان که از عرض های شمالی تر در ایران به سختی دیده می شود یا به کلی دیده نمی شود از محوطه کمپ جشنواره که در عرض جغرافیایی 27 درجه قرار دارد به مراتب آسان تر است و این اجرام را با راهنمایی رصدگران کارآزموده و با تلسکوپ بزرگ 16 اینچی مستقر در کمپ رصد خواهید نمود.

کمپ جشنواره چه جور جایی است؟

کمپ جشنواره در منطقه ژئوپارک قشم قرار دارد - در یکی از بکرترین نواحی جزیره – جایی بین دره تندیس ها و روستای طبل. آسمان کمپ به تاریکی تاریک ترین آسمان های ایران نیست و حد قدر آن در حدود پنج و سه دهم است و کمی در افق شمال شرقی آلودگی نوری دارد. از این رو شرایط اولیه برای رصد و عکاسی نجومی را دارد و محیطی برای تبادل تجربیات میان رصدگران و عکاسان نجومی را به خوبی فراهم می کند. همه شرکت کنندگان وسایل لازم برای استقرار در کمپ را با خود همراه خواهند داشت. آنهایی هم که اهل نجوم هستند با خود تلسکوپ و نقشه و سایر وسایل لازم را خواهند آورد. فضا آماده است برای اینکه 3 شبانه روز از زندگی در کنار افرادی با تخصص های مورد علاقه شما تجربه بیاندوزید، در کنار آنها سفر کنید، از مناظر روز و شب عکاسی کنید، دوستان تازه ای پیدا کنید، استراحت کنید و در فصلی از سال که بیشتر مناطق ایران سرمای زمستانی را تجربه می کنند از همه مواهب طبیعی جزیره قشم بهره مند شوید. اگر زرنگ باشید و خوب برنامه ریزی کنید، شب ها همراه با سایر حاضران در کمپ هم رصد و عکاسی می کنید و دست آخر هم کمی استراحت و روزها از کمپ خارج می شوید و با برنامه ریزی خود و کمک گرفتن از تجارب مدیران کمپ به بازدید از جاذبه های گردشگری جزیره در طول روز خواهید پرداخت.

 

کمپ نخستین جشنواره نجوم قشم- عکس از ندا مبرا

کمپ جشنواره محوطه ای محصور در منطقه ای زیبا است که نمای شمالی آن رو به جنگل های حرا و از غرب رو به دره تندیس ها است. برای آسودگی خاطر حاضران در کمپ نگهبانانی برای مراقبت از چادرهای درون کمپ و خودروها در پارکینگ کمپ حضور حواهند داشت. برای شما که قرار است در کمپ مستقر شوید، در جایی به دور از تأسیسات شهری دسترسی به آب و برق پیش بینی شده است تا نگران شارژ موبایل و لپ تاپ و باتری دوربین و غیره نباشید. سرویس بهداشتی مجهز، حمام صحرایی با آب ولرم، سوپرمارکت، رستوران، بهداری، فروشگاه لوازم نجومی و طبیعت گردی، غرفه های معرفی و عرضه کننده محصولات مختلف به همراه محوطه اسلاید شو همگی در فرم صحرایی خود در کمپ پیش بینی شده اند. شرکت کنندگان در روز ورود به قشم با خودروهای پیش بینی شده به محل کمپ که حدود 70 کیلومتر از شهر قشم فاصله دارد منتقل خواهند شد و در روز پایان جشنواره نیز مجدداً با همان خودروها به شهر قشم بازگردانده خواهند شد.

 

کمپ نخستین جشنواره- عکس از سینا رعنایی

ثبت نام برای شرکت در جشنواره در دو بازه زمانی امکان پذیر است:

ثبت نام در وقت مقرر: 15 آبان تا 8 آذر. اگر در این بازه ثبت نام کنید، هزینه ورودیه کمپ را به مبلغ 110 هزار تومان پرداخت خواهید کرد و مجازید 4 روز و 3 شب در کمپ چادر بزنید.

ثبت نام با تأخیر: 9 تا 18 آذر. اگر در این بازه ثبت نام کنید هزینه ورودیه کمپ را به مبلغ 125 هزار تومان پرداخت خواهید کرد و مجازید 4 روز و 3 شب در کمپ چادر بزنید.

لینک ثبت نام

نکات مهم درباره ثبت نام

گر در قالب گروه 5 نفره ثبت نام کنید، هر نفر از 5% تخفیف در ثبت نام برخوردار خواهید شد و اگر در قالب گروهی 10 نفره ثبت نام کنید، هر نفر 10% تخفیف در ثبت نام خواهند داشت. این تخفیف بسته با اینکه در مهلت مقرر ثبت نام کنید یا با تأخیر، نسبت به همان مبلغ ورودی محاسبه و در قالب ایمیلی به شما جهت پرداخت ابلاغ خواهد شد.

 

- اعضاء و همکاران فعال در گروه های نجومی از 10% تخفیف برخوردار هستند.

 

- افرادی که کمتر از 18 سال سن دارند باید همراه یکی از اعضای خانواده خود رد جشنواره شرکت کنند.

 

-روش ثبت نام در سایت کاملاً رایانه ای است و شبیه به سامانه ثبت نام کنکور در سایت سازمان سنجش طراحی شده است. بنابراین باید ملاحظات لازم در زمینه دقت در مراحل ثبت نام و اطلاعاتی که وارد می کنید را مبذول نمایید.

 

ظرفیت برنامه محدود است و از این رو شرکت کنندگان در اولین جشنواره نجوم قشم، افرادی که زودتر ثبت نام می کنند و همین طور افرادی که سوابق نجومی و طبیعت گردی برتری دارند و این موارد را در فرم ثبت نام اشاره کرده باشند در صورت تکمیل ظرفیت برنامه در اولویت پذیرش قرار خواهند داشت.

 

-کسانی که چادر ندارند، می توانند ایمیل بفرستند و اعلام کنند که مایلند از چادرهای موسسه مدار 27 درجه برای اسکان استفاده نمایند. بدیهی است در این حالت هزینه کرایه چادر را خواهند پرداخت.

 

- کلیه هزینه های شخصی، خوراک در طول جشنواره، و تمامی رفت و آمد های بیرون کمپ به عهده شرکت کنندگان است. فقط انتقال گروهی روز اول و روز آخر و وعده های صبحانه جشنواره به عهده برگزار کنندگان است. برای اطلاعات بیشتر درباره جشنواره قشم صفحه هفت ویژگی جشنواره نجوم قشم را از اینجا و گزارش برگزاری موفق نخستین جشنواره نجوم قشم را در اینجا بخوانید.

 

-زمان پر کردن فرم ثبت نام از دکمه Back بای بازگشت به صفحات قبل استفاده نکنید در غیر این صورت اطلاعات وارد شده پاک خواهد شد.

-پس از تکمیل فرم ایمیلی از سوی دبیرخانه جشنواره برای شما ارسال خواهد شد که شامل کد 7 رقمی است. این کد را برای مرحله واریز وجه نزد خود نگه دارید

-برای هرگونه سوال و دریافت اطلاعات در مورد ثبت نام با ایمیل register@qeshmstarfest.ir این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس بگیرید.

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید