تبلیغات
تصاویر جدید گوگل از مریخ
ارسال در: 1391/08/24-08:55
با کمک تصاویر موزائیکی دوربین‌های «های رایز» و «کانتکس» مدارگردهای اکتشافی ناسا می‌توانید سفر مجازی به مناطق مختلف سیاره سرخ را تجربه کنید.

با کمک تصاویر موزائیکی دوربین‌های «های رایز» و «کانتکس» مدارگردهای اکتشافی ناسا می‌توانید سفر مجازی به مناطق مختلف سیاره سرخ را تجربه کنید.تصاویر سطح سیاره سرخ بخشی از برنامه «گوگل ارث» محسوب می‌شود که از سال 2009 میلادی در اختیار کاربران قرار گرفته است.

وضوح تصاویر زمینی گوگل 15 متر در پیکسل و در برخی مکان‌های خاص تا 30 سانتی‌متر در پیکسل نیز می رسد.

مجموعه قبلی «گوگل مارس» شامل چند تصویر تهیه شده توسط دوربین «های رایز» (HiRISE) مدارگرد اکتشافی مریخ ناسا با وضوح تصویری 30 سانتی متر در پیکسل بود.

در بروز رسانی این بخش، مجموعه تصاویر جدید و با کیفیتی از بخش های مختلف سطح مریخ از جمله چهار سایت احتمالی فرود پیشنهادی مریخ نورد «کنجکاوی» قابل مشاهده است.

در مجموعه جدید از تصاویر تهیه شده توسط دوربین «کانتکس» (CTX) مدارگرد ناسا با وضوح تصویری شش متر در پیکسل در کنار تصاویر دوربین «های رایز» استفاده شده است که نمای وسیع تری از سطح مریخ را با جزئیات بسیار دقیق تر نمایش می دهد.

همچنین امکان مشاهده سه بعدی دهانه گیل و محل حضور مریخ نورد «کنجکاوی» برای کاربران «گوگل مارس» فراهم شده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید