تبلیغات
باهم به مریخ برویم
ارسال در: 1391/09/07-10:49
با هم به مریخ برویم عنوان برنامه ای است که با سخنرانی استاد احمد دالکی در روز چهارشنبه 8آذر ماه 91 در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود.
با هم به مریخ برویم عنوان برنامه ای است که با سخنرانی استاد احمد دالکی در روز چهارشنبه 8آذر ماه 91 در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود. جواد ارجمندفر مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با بیان این مطلب گفت: این برنامه از ساعت 16الی 18 در تالار کهکشان مرکز علوم برگزار خواهد شد.
وی در خصوص عنوان این همایش خاطر نشان کرد: در چند دهه اخیر 40سفینه با هدف درک محيــط قبل و بعد این سیاره برای ادامه زندگی به مریخ سفر کرده اند که یک سوم آنها موفقیت آمیز بوده اند. آخرین مریخ نورد کنجکاوی بود که در تابستان امسال پس از طی  248میلیون کیلومتر در مدت 8ماه ونیم توانست به مریخ برسد و دقیقاً جایی بنشیند که تعیین شده بود. ارجمندفر در ادامه افزود: این برنامه در خصوص گزارش آخرین سفر استاد دالکی به شهر پاسادنا است مکانی که این سفینه در آنجا ساخته شده است.  وی در مؤسسه ای به نام JPL  (لابراتوار پیشران جت)حضور داشت و ساعتها قبل از اینکه این سفینه به سطح مریخ بنشیند آن را از روی مانیتور مشاهده کرد و شاهد خوشحالی همه کارشناسان این مرکز پس از نشستن مریخ نورد کنجکاوی بود.
وی تصریح کرد: استاد دالکی از سوي منجمان نوجوان، جوان و آماتور کشور به عنوان (پدر نجوم آماتوری ایران) شناخته می شود. درکارنامه فعالیت های او بازدید های منظم از رصد خانه های بزرگ جهان همراه با  دستاورد های علمی گنجانده شده است. ارجمندفر در پایان عنوان کرد: اجرای رصد شبانه (ماه گرفتگی نیمسای ای چهارشنبه 8 آبان) نیز در حاشیه این برنامه قرار دارد. علاقه مندان جهت حضور در این برنامه می توانند به نشانی میدان قدس- خیابان دزاشیب-خیابان عمار-کوی شهید صالحی( عرفات)-شماره ی22- مرکز علوم و ستاره شناسی تهران مراجعه و جهت اطلاعات بیشتر به سایت مرکز علوم و ستاره شناسی تهران http://www.sactehran.com مراجعه فرمایند و یا با شماره تلفنهای 22293280،22805006،22292246 تماس بگیرند.
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید