تبلیغات
بارش شهابی جوزایی ; 22 تا 25 آذر
ارسال در: 1391/09/19-09:48
امسال شانس رصدگران برای تماشای این بارش با نبودن ماه در آسمان بسیار زیاد است. بارش شهابی از ساعاتی پس از غروب خورشید  در روز 4 شنبه 22 اذر آغاز میشود و تا صبح روز 24 آذر ماه ادامه دارد.

 

بارش شهابی جوزایی  Gemini’s

این بارش شهابی از 16 آذرماه آغاز شده و درشب 23  آذر ماه به اوج رسیده و سرانجام در 27 آذر ماه خاتمه می یابد . کانون بارش در نزدیکی ستاره کاستور ( α- جوزا ) قرار دارد.  این بارش دارای 75 تا 100 شهاب در ساعت است . از آنجاکه این صورت فلکی در آذرماه و دیماه به وضوح در آسمان قابل رؤیت است لذا از همان ساعات اولیه شب کانون بارش برفراز افق شرق قرار دارد . عامل به وجود آورنده این بارش  سیارکی به نام فایتون است این سیارک با قطری در حدود 5 کیلومتر  در فضا در حرکت است.این سیارک در سال 1983 م. توسط ماهواره IRAS کشف شد. دوره تناوب آن در حدود 43 سال است. 

امسال شانس رصدگران برای تماشای این بارش با نبودن ماه در آسمان بسیار زیاد است. بارش شهابی از ساعاتی پس از غروب خورشید  در روز 4 شنبه 22 اذر آغاز میشود و تا صبح روز 24 آذر ماه ادامه دارد. برای دیدن شهابها بهتر است کمی از شهر ها و مناطقی که شبهای روشنی دارند دور شوید.

منبع :Parssky.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید