تبلیغات
10 رویداد بزرگ اخترشناسی(3) یانسکی رادیوی کهکشان را روشن می‌کند!
ارسال در: 1391/09/25-10:40
تا حالا شده برنامه‌ی رادیویی دلخواه‌تان، مثلاً گزارش فوتبال، ناگهان با پارازیت روبه‌رو شوید و مثلاً نفهمید کدام تیم گل زد؟

تا حالا شده برنامه‌ی رادیویی دلخواه‌تان، مثلاً گزارش فوتبال، ناگهان با پارازیت روبه‌رو شوید و مثلاً نفهمید کدام تیم گل زد؟ خب به این پدیده تداخل امواج رادیویی می‌گوییم که بخشی از آن منشأ فضایی دارد.

کارل یانسکی، مهندسی در آزمایشگاه‌های شرکت تلفن بِل، در اواخر دهه‌ی 1920 حین تنظیم رادیوتلفن فرا‌اقیانوسی جدید این شرکت با چنین تداخل‌هایی روبه‌رو شد. فقط مسئله اینجا بود که این امواج تداخل‌گر از ایستگاه‌های رادیویی محلی نمی‌آمد، بلکه از مرکز کهکشان راه‌شیری می‌آمد.

در سال‌های بعد، دیگر مهندسان رادیویی و دانشمندان یافته‌ی یانسکی را دنبال کردند که سرانجام منجر به این کشف شد که ستاره‌ها و دیگر اجسام آسمانی از خود امواج رادیویی گسیل می‌کنند. ممکن است ستاره‌ای دوردست که در نور مرئی تقریباً دیده نمی‌شود امواج رادیویی بسیار شدیدی گسیل کند؛ که به این ترتیب کاروبار اخترشناسان رادیویی پُررونق است.

مترجم: شادی حامدی‌آزاد

منبع: وب‌سایت کانوت

منبع :http://canot.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید