تبلیغات
مرور کتاب اساطیر یونانی و صورفلکی
ارسال در: 1391/10/04-12:29
انسان‌های نخستین برای برقراری ارتباط با آسمان و درک بیشتر این پهنه‌ی گسترده، با ستاره‌ها شکل‌های گوناگونی ساختند و برای هریک نامی انتخاب کردند.

اساطیر یونانی و صور فلکی

مؤلف: نیلوفر فشنگ‌ساز

ناشر: سبزان

سال انتشار: ۱۳۸۹

قطع کتاب: وزیری

تعداد صفحه: ۱۶۰

انسان‌های نخستین برای برقراری ارتباط با آسمان و درک بیشتر این پهنه‌ی گسترده، با ستاره‌ها شکل‌های گوناگونی ساختند و برای هریک نامی انتخاب کردند. بعضی از این شکل‌ها آن‌قدر ساده و زیبا هستند که با چندبار دیدن آسمان به سادگی می‌توانید آن‌ها را بیابید و همین شکل‌ها یا در واقع صورت‌های فلکی در بسیاری موارد علت علاقه‌مند شدن اشخاص به    نجوم بوده است. امروز ما ۸۸ صورت فلکی می‌شناسیم که ظاهر بعضی از آن‌ها با نامی که دارند بی‌ربط به نظر می‌رسد اما برخی دیگر قرن‌ها است که با خود اسطوره‌ها و داستان‌های افسانه‌ای را همراه دارند، مانند: جوزا، آندرومدا، ذات‌الکرسی و … . در میان اساطیر گوناگون، اسطوره‌های یونانی جایگاه ویژه‌ای دارند. همان‌طور که این کتاب می‌گوید:

«اساطیر یونانی از لطیف‌ترین و پرمحتواترین نوع اسطوره‌ها ... ادامه‌ی مطالبمنبع :http://canot.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید