تبلیغات
نگاره های آسمان شب
ارسال در: 1391/10/05-22:02
وبگاه نگاره های آسمان شب کانونی برای علاقمندان به عکاسی از زیبایی های آسمان شب
وبگاه نگاره های آسمان شب کانونی برای علاقمندان به عکاسی از زیبایی های آسمان شب
 
عکاسی نجومی Astrophotography 
عکاسی نجومی به مجموعه علوم و تکنیک های عکاسی از اجرام آسمانی گفته میشود. یک عکاس نجومی نورهای بسیار کم سو از ستارگان و اجرام کیهانی را با لنزها ، تلسکوپ ها و ابزار تصویر برداری خاص روی فیلم عکاسی یا صفحات دیجیتال یا دوربین های عکاسی دیجیتال جمع آوری و ثبت میکند. عکاسی نجومی دیجیتال امروزه با کاربرد نرم افزارهای ویرایش گر و پردازش گر تصاویر نجومی همچنین تولید انواع فیلترها و CCD های بسیار حساس متحول شده است. عکاسی نجومی میتواند نمایی از کهکشان یا ابر ستاره ای در اعماق کیهان و یا تصویری خیال انگیز از ماه سیارات و ستارگان آسمان در کنار بنا یا  طبیعت باشد.
 
نگاره های آسمان شب Sky Pix
وبگاه نگاره های  آسمان شب مکانی است برای به اشتراک گذاشتن عکس ها و فیلم های نجومی .در این وبگاه کاربران میتوانند با عضویت رایگان هر تعداد عکس و فیلم با موضوع آسمان را در گالری ها ارسال کنند. عکسها را در معرض نقد دیگر اعضا  قرار دهند و در مباحث تخصصی عکاسی نجومی شرکت کنند. همینطور از مقالات اخبار و آخرین اخبار تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی مطلع  شوند.هر کاربر در هر روز میتواند 2 عکس ارسال کند. که پس از فعالیت بیشتر این تعداد به 5 عکس در روز میتواند افزایش یابد. در انتهای هر عکس میتوان علاوه بر نظر در باره هر عکس به آن امتیاز هم داد. این امتیاز میتواند مبنای هنری و یا تکنیکی داشته و نظر بیینده را بیان نماید.
نگاره های آسمان شب وبگاه مستقلی است که هدفش ایجاد بستری مناسب برای فعالیت های عکاسی بر  مبنای عکاسی نجومی در ایران و جهان است. بخش انگلیسی این سایت که به زودی راه اندازی خواهد شد علاوه بر حضور عکاسان به نام خارجی و داخلی در آن در بخش تحریریه ، همزمان برخی از تصاویر کاربران فارسی زبان سایت را نیز برای علاقمندان در دیگر کشورها به نمایش میگذارد و هم امکانی برای کاربران انگلیسی زبان در سراسر جهان است تا تصاویر و فیلم های خود از زیبایی های آسمان را در این وبگاه به اشتراک بگذارند.
 نگاره های آسمان شب در تاریخ 20 مرداد ماه 1391 به صورت آزمایشی راه اندازی شده است. و طی ماه های پس از راه اندازی به مرور به شکل و قالب نهایی در خواهد آمد. نگاره های آسمان شب توسط اعضای شورای سردبیری آن اداره میشود. این شورا در اداره وبگاه و تولید محتوای آن و همچنین بر تصاویر و عکسهای ارسالی به آن نظارت دارند و در هر دوره زمانی از میان عکاسان عضو شده در سایت به آنها افزوده میشود. 
برای مشاهده تصاویر و عضویت در این وبگاه به این نشانی بروید
www.skypix.org 
منبع :SkyPix.org
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید