تبلیغات
اگر زمین نچرخد…
ارسال در: 1391/10/20-17:16
می‌دانیم که زمین در هر ۲۴ ساعت یک‌بار به دور خودش می‌چرخد. اما اگر این چرخش وجود نمی‌داشت چه اتفاقاتی رخ می‌داد؟

می‌دانیم که زمین در هر ۲۴ ساعت یک‌بار به دور خودش می‌چرخد. اما اگر این چرخش وجود نمی‌داشت چه اتفاقاتی رخ می‌داد؟ چه بر سرانسان‌ها و موجودات دیگر می‌آمد؟ آیا اصولاً تفاوتی احساس می‌کردیم؟ این مقاله برای پاسخ دادن به چنین پرسش‌هایی نوشته شده است و در دو بخش تقدیم‌تان می‌شود.

جاناتان اَتبری
ترجمه: شادی حامدی آزاد

سوپرمن چرخش زمین را برعکس کرد، زمان را به عقب برگرداند، تا عشقش لوییز را نجات بدهد!

در سال ۱۹۷۸ (۱۳۵۶)، سینماروهای جهان در یکی از فیلم‌های سوپرمَن صحنه‌ای شگفت‌انگیز دیدند: سوپرمن چرخش زمین را برعکس کرد، زمان را به عقب برگرداند، تا عشقش لوییز را نجات بدهد! مسلماً این حرکت نامعقول و مضحک است اما اگر واقعاً چیزی موجب تغییر چرخش زمین شود، چه رخ می‌دهد؟ اگر چرخش زمین کاملاً متوقف شود، چه؟

اجازه بدهید همه‌ی فرضیات بعید و دورازذهن خود را مطرح کنیم: نخست، فرض می‌کنیم چرخش زمین به‌تدریج متوقف شود چراکه کاهش سرعت ناگهانی به معنای فاجعه خواهد بود. دوم، فرض می‌کنیم همه‌ی زیست‌بوم زمین تقریباً بی‌کم‌وکاست از این گذار جان به در بردند. حالا این دنیای جدید چگونه خواهد بود؟

ادامه‌ی مطلب


منبع: وب‌سایت کانوت\
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید