تبلیغات
مسابقه بزرگ ارسال آثار ادبي و هنري به ايستگاه فضايي بين‌المللي
ارسال در: 1391/10/25-13:17
در سال 1385 به پیشنهاد سیروس برزو پژوهشگر و روزنامه‌نگار پیشکسوت علوم فضایی، طی یک اقدام نمادین کارت پستال‌های مینیاتورهای استاد محمود فرشچیان به همراه کتاب نخستین‌های فضانوردی، به عنوان نخستین اشیاء ایرانی توسط پاول وینوگرادف کیهان‌نورد نامدار روسیه به ایستگاه فضایی بین‌المللی برده شد و پس از سفری 6 ماهه به زمین بازگشت.
در تابستان 1389 در پاسخ به هتک حرمت قرآن کریم توسط یک کشیش تندرو در آمریکا، نخستین قرآن چاپ جمهوری اسلامی ایران به پیشنهاد سیروس برزو و همت الکساندر کالری کیهان‌نورد شهیر روسی به مدت 6 ماه به ایستگاه فضایی بین‌المللی برده شد. از این قرآن طی یک مراسم رسمی توسط ماهنامه آسمان شب و با حضور ویکتور گارباتکو کیهان‌نورد مدعو از روسیه در مهرماه 1390 در اصفهان رونمایی شد و در معرض نمایش عمومی قرار گرفت.
سومین محموله ایرانی که قرار است به فضا سفر کند، ویژه‌نامه‌ای از ماهنامه بین‌المللی آسمان شب به عنوان نخستین نشریه تخصصی فضا و ستاره‌شناسی در خاورمیانه است که قرار است در نوروز 1392 توسط پاول وینوگرادف کیهان‌نورد روسی به ایستگاه فضایی بین‌المللی برده شود. این ویژه‌نامه نخستین نشریه‌ای خواهد بود که به فضا می‌رود.
در راستای جلب مشارکت و ترغیب دانش‌آموزان و عموم علاقمند به دانش فضا و ستاره‌شناسی باشگاه فضایی ایران با همکاری ماهنامه آسمان شب، مسابقه‌ای جهت ارسال آثار هنری ادبی به فضا برگزار می‌کند. این مسابقه در رشته‌های عکاسی، نقاشی و نویسندگی برگزار می‌شود. آثار برگزیدگان هر رشته، در ویژه‌نامه ماهنامه آسمان شب چاپ و به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال می شوند. این مسابقه در چهار شاخه ادبی، عکاسی، نقاشی و طراحی نشان برگزار خواهد شد و آخرین مهلت ارسال آثار 7 بهمن 1391 می‌باشد.
نشانی دبیرخانه مرکزی: تهران؛ میرداماد، بعد از میدان مادر، خیابان رودبار غربی جنوبی، پلاک 24، دفتر ماهنامه آسمان شب
تلفن: 26411228
پست الکترونیک: space@nightsky.ws
منبع :nightsky.ws
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید