تبلیغات
یکصد و شانزدهمین نشست باشگاه نجوم اصفهان برگزار شد
ارسال در: 1391/10/28-17:13
یکصد و شانزدهمین نشست باشگاه نجوم اصفهان  در آخرین دوشنبه دی ماه 91 مورخ 25/ 10/ 91 در مکان همیشگی خود تالار اجتماعات کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد.

محمد محمدی

یکصد و شانزدهمین نشست باشگاه نجوم اصفهان  در آخرین دوشنبه دی ماه 91 مورخ 25/ 10/ 91 در مکان همیشگی خود تالار اجتماعات کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد. با توجه به همزمانی باشگاه با ایام امتحانات دانشگاهها و مدارس ، بر خلاف پیش بینی ها،  این نشست از باشگاه با استقبال نسبتا خوبی روبه رو گردید. محور اصلی برنامه های باشگاه 116 را دو سمینار خلبان حسين ميرغزآباديو دکتر محمد مکی زاده تشکیل میداد.

آیاتی چند از کلام الله مجید آغازگر برنامه ها بود و سپس آقای رضایی به تشریح برنامه های باشگاه پرداختند. در ادامه "تازه های فضا" و نجوم توسط خانم گلناز دهداری ارائه گردید که به وقایع نجومی و فضایی و خبرهای جدید در زمینه نجوم مربوط می شد.
سمینار نخست باشگاه با عنوان "فیزیولوژی بدن فضانوردان و لباس های فضایی" توسط آقای میرعزآبادی،
از اعضاي فعال مركز آموزش نجوم اديب اصفهان، ارائه داده شد. وی در بخش نخست سمینار خود به شرایط فیزیولوژی یک انسان عادی و یک فضانورد و نیز اثرات مخرب شرایط فیزیولوژی فضا بر روی بدن یک فضانورد اشاره کردند و در ادامه به تجهیزات لباس یک فضانورد و ساختار آن و برسی قسمت های مختلف آن پرداختند. نمایش 2کلاه مخصوص پرواز با هواپیما های جنگنده رهاورد حضور آقای میرعرآبادی بود که مورد بررسی و نمایش عموم قرار داده شد.
سپس "اخبار مرکز آموزش نجوم ادیب" اصفهان توسط خانم بهی مجری باشگاه ارائه شد. "پدیده های آسمان" که پای ثابت برنامه ای باشگاه می باشد توسط آقای بصیرت نیا ارائه شد. در این بخش به 4 مقارنه مهم که در بهمن ماه روی خواهد داد. ارائه شد.

سمینار بعدی باشگاه توسط آقای دکتر محمد علی مکی زاده، از اساتيد گروه زمين شناسي دانشگاه اصفهان، با موضوع "شهاب سنگ ها و روش های شناخت آنها" ارائه شد. ایشان نخست به تقسیم بندی شهاب سنگ ها پرداخت و به چگونگی برسی موارد گوناگون و خصوصیات سنگ ها و کانیها پرداخت. در ادامه به برسی 2 مورد پیدا شده شهاب سنگ ها اشاره کردند و به نحوه ی بررسی انها با توجه به مکان کشف آنها و بررسی سنگ های منطقه و مشاهده ی میکروسکوپی با نورهای مختلف پرداختند. در این سمینار همچنین نمونه هایی از قطعات شهاب سنگ ها  و نیز دو مورد کشف شده به نمایش عموم گذاشته شد. "سوال پیامکی" نیز هم چون سابق در این نشست از باشگاه مطرح شد که در پایان به 3 نفر برگزیده، به قید قرعه هدایایی با حضور آقای بوژمهرانی اهدا شد. 

به قلم: محمد محمدی

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید