تبلیغات
رصد «گاو دریایی» در فاصله 18 هزار سال نوری از زمین
ارسال در: 1391/11/02-09:06
دانشمندان در فضای عمیق موفق به شناسایی یک سحابی شده‌اند که دقیقا شبیه به یک گاو دریایی است.

رصدخانه ملی نجوم رادیویی(NRAO) این گرداب آبی‌رنگ گازی را که در فاصله 18 هزار سال نوری از زمین قرار داشته است،‌ سحابی گاو دریایی نام‌گذاری کرد.

در مراسمی که در روز شنبه(30 دی) در جشنواره گاو دریایی در فلوریدا برگزار شده، این سحابی بطور رسمی نام سابق خود موسوم به «W50» را به نفع این نام جدیدتر و متناسب‌تر کنار گذاشت.

براساس یک بیانیه رصدخانه NRAO، هیادی وینتر، دستیار اجرایی کارگردان این گروه بود که تصویر این سحابی را مشاهده و آن را به گاو دریایی تشبیه کرده بود.

سحابی گاو دریایی در صورت فلکی عقاب قرار داشته و حدود 20 هزار سال پیش با منفجر شدن لایه بیرونی یک ستاره در حال مرگ به شکل یک ابر سبز آبی شکل گرفت که یک سیاه‌چاله را در مرکز خود دارد.

تصاویر این سحابی توسط مجموعه تلسکوپ آرایه بسیار بزرگ در نیومکزیک به ثبت رسیده است.

سحابی گاو دریایی اکنون در کنار دیگر اجسام آسمانی شبیه به حیوانات مانند سحابی‌های عقرب، پلیکان، عقاب، مورچه و جغد قرار دارد.

منبع :khabaronline.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید