تبلیغات
شب یوری 92 در ایران
ارسال در: 1391/11/11-08:57
حدود 52 سال پیش نخستین انسان به فضا سفر کرد و 20 سال پس از آن تاریخ اولین شاتل فضایی به فضا رفت.

حدود 52 سال پیش نخستین انسان به فضا سفر کرد و 20 سال پس از آن تاریخ اولین شاتل فضایی به فضا رفت.1

از 11 سال پیش سازمان "شب یوری" برگزاری برنامه هایی را در روز 12 آوریل هر سال برای بزرگداشت این دو مناسبت برگزار می کند و علاقه مندان به فضا و مروجان علم در سراسر جهان سالگرد این وقایع را گرامی می دارند.

شب یوری جشنی جهانی برای بزرگداشت گذشته، حال و آینده بشریت در فضا است.در سال 2011، در 50 امین سالگرد سفر انسان به فضا، بیش از 100 هزار نفر در 75کشور و در 7 قارۀ جهان در 567 برنامه ای که به طور رسمیاز سوی پروژه ی شب یوری معرفی شده بود شرکت کردند.از سال 87 هر ساله برنامه هایی به این مناسبت در ایران برگزار شده و در اردیبهشت 1391 نیز گروه های نجومی ایران، همراه با گروه های سراسر جهان، برنامه هایی در شهرهای تبریز، یزد، تهران و اصفهان برگزار کردند.

پخش فیلم ها و اسلایدهایی از فضا و یا گفتگویی با موضوع فضا،سمینار یا همایش و بازدیدی علمی ورصد آسمان می تواند از جمله برنامه های "شب یوری" باشد.

وب سایت www.iranyurisnight.irبرای اطلاع رسانی فعالیت های این پروژه و هماهنگی برنامه های شب یوری 2013 ایجاد شده است. برای آشنایی بیشتر با "شب یوری" و اعلام همکاری در برگزاری برنامه و یا حمایت از برنامه های شب یوری در ایراننیز می توانید با fatemeh@yurisnight.net تماس بگیرید.

فاطمه هاشمی نیاری

هماهنگ کننده برنامه های شب یوری 92 در ایران 

منبع :www.iranyurisnight.ir
نظرات ارسالی:
 
شراگیم امینی
1391/11/11   10:51:00 PM
با درود دوست عزیز باشگاه ستاره شناسی اندیشه در فروردین 1381 برای نخستین بار جشن شب یوری را در ایران برگزار کرد. خیلی از دوستان نجومی قدیمی ساکن تهران در آن برنامه که در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد شرکت داشتند. چراغ ایران در نقشه شب یوری برای نخستین بار در آن سال روشن شد.

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید