تبلیغات
ستاره‌های دوتایی گرسنه
ارسال در: 1391/11/14-14:04
گرسنگی و ولع، منظومه‌ای را بر دانشمندان آشکار کرده است که گمان می‌کنند،‌ ستاره‌هایی دوتایی در آن به تازگی متولد شده‌اند.
هنگامی که نوزادی متولد می‌شود یکی از نیازهای اساسی او غذا است. گویا همه‌ی طبیعت همین‌طور است و حتی ستاره‌ها هم مستثنا نیستند. این نیاز گرسنگی و ولع، منظومه‌ای را بر دانشمندان آشکار کرده است که گمان می‌کنند،‌ ستاره‌هایی دوتایی در آن به تازگی متولد شده‌اند و هنوز در حال رشد و نمو هستند.

دانشمندان سال‌ها است که با تلسکوپ فضایی اسپیتزر، در نور فرو سرخ، منظومه‌ای جوان با نام LRLL 54361 را رصد می‌کنند. این منظومه ۱۰۰ هزار ساله است و ۹۵۰ سال نوری از ما فاصله دارد و در صورت فلکی برساوش قرار گرفته است.  نور آن هر ۲۵٫۳۴ روز یک‌بار درخشان‌تر از پیش دیده می‌شود. 

این گروه با سرپرستی Gutermuth  در جست‌وجوی ابرهای مولکولی و یافتن پیش-ستاره‌ها هستند. آن‌ها گمان می‌کنند که با دیدن LRLL 54361 درواقع به منظومه‌‌ای دوتایی نگاه می‌کنند که هنوز در دوران نوزادی قرار دارد. در پیش‌ستاره‌های تکی مواد به‌طور نامنظم بر هم فرو می‌ریزند و هیچ قاعده‌مندی یا شدتی در انفجار و در هم فرو رفتن مواد آن‌چنان که در LRLL 54361 دیده می‌شود، وجود ندارد... ادامه‌ی خبر

منبع: وب‌سایت کانوت
منبع :canot.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید