تبلیغات
نجوم شماره 225 منتشر شد
ارسال در: 1391/11/17-10:07
در نجوم 225 بخوانيد: پرونده ويژه تاريخ علم با «نخستین آشنایی ایرانیان با براهه و کپرنیک» و «رصدخانه بزرگ مراغه»

امیرمحمد گمینی در ژرفا (پرونده ویژه) این شماره ماهنامه نجوم، راوی دو ماجرای تاریخی در حوزه تاريخ علم شده است؛ در مقاله «نخستین آشنایی ایرانیان با براهه و کپرنیک» به معرفی نحوه ورود نجوم جدید به ایران و در مقاله «رصدخانه بزرگ مراغه» به شرح این رصدخانه مهم تاریخی پرداخته است. تصویرسازی واقع نما از رصدخانه مراغه، اینفوگرافی از نقش رصدخانه مراغه در جهان و همچنین توضیح و تصویر تمام ابزارهای مهم این رصدخانه، از ویژگی‌های این مقاله است. همچنین سیاوش صفاریان پور با دکتر توفیق حیدرزاده، پژوهشگر تاریخ علم در UC ریورساید، به گفت و گو نشسته است.

پیمان اکبرنیا با «در جست و جوی خانه دوم» سری به جهان پر از رمز و راز فراخورشیدی‌ها زده است و شهرام یزدان پناه با «شرایط مهاجرت به مریخ»، به طرح مارس وان نگاه انداخته است. همچنین داستانی آینده نگر به قلم شهرام یزدان پناه، برگرفته از طرح مارس وان و اسپیس ایکس برای مهاجرت به مریخ، در این شماره نجوم به چاپ رسیده است. حامد الطافی نیز در رصد تخصصی به «مختصات بر خورشید» پرداخته است.

وبگاه http://nojum.ir

منبع :nojum.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید