تبلیغات
بهبود حال «کنجکاوی» پس از دوره نقاهت
ارسال در: 1391/12/15-19:19
ناسا از تغییر وضعیت مریخ نورد کنجکاوی از «حالت ایمن» به حالت فعال پس از بروز نقص در عملکرد یکی از رایانه‌های این ربات خبر داد.

ناسا از تغییر وضعیت مریخ نورد کنجکاوی از «حالت ایمن» به حالت فعال پس از بروز نقص در عملکرد یکی از رایانه‌های این ربات خبر داد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مریخ نورد کنجکاوی دارای یک جفت رایانه اصلی A-side و B-side برای پشتیبانی از داده‌هاست و هرکدام از رایانه‌ها نیز دارای زیرسیستم‌های اضافی مرتبط هستند.

همزمان با بروز نخستین ایراد اساسی در کنجکاوی و نقص عملکرد رایانه A-side ، ناسا با انجام یک اقدام احتیاطی حافظه مریخ نورد را به رایانه جایگزین B-side‌ منتقل کرد که در این وضعیت عملا ربات در حالت ایمن (safe mode)‌ با حداقل فعالیت قرار گرفت.

بر اساس اعلام آزمایشگاه پیشرانه جت (JPL)‌ ناسا، مریخ نورد کنجکاوی اواخر روز شنبه دوم مارس (12 اسفند) از حالت ایمن خارج شده و از روز یکشنبه با کمک آنتن بسیار قوی، کار ارسال داده ها را آغاز کرد.

«ریچارد کوک»از محققان ناسا تأکید کرد: روند بهبود مریخ نورد پس از یک دوره نقاهت بسیار مناسب است و در حال ارزیابی وضعیت رایانه A-side‌ و بازیابی آن بعنوان نسخه پشتیبان سیستم هستیم.

«کوک» خاطر نشان می کند: نیاز به انجام یک سری از مراحل در رایانه B-side‌ داریم که شامل ارسال اطلاعات در خصوص وضعیت مریخ نورد، وضعیت بازو و موقعیت دکل است؛ اما پیش بینی می کنیم که عملکرد کامل مریخ نورد از هفته آینده سر گرفته شود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید