تبلیغات
همه چیز درباره ماه جهانی نجوم
ارسال در: 1391/12/17-12:54

پس از رویداد با شکوه سال جهانی نجوم 2009 و به ویژه برنامه جهانی "100 ساعت نجوم" بود که انجمن جهانی منجمان بدون مرز تصمیم گرفت که به یاد آن سال با شکوه برای منجمین، آپریل هر سال را با نام ماه جهانی نجوم (Global Astronomy Month) نامگذاری کرده و برنامه های ویژه ای را در این زمینه برگزار کند.

و اینک با گذشت سه دوره از برگزاری موفق این برنامه در سال های 2010، 2011 و 2012، آماده می شویم تا با نزدیک شدن به آپریل 2013 ماه جهانی نجوم دیگری را پیش رو داشته باشیم. البته با این تفاوت که دیگر Thilina Heenatigala در برگزاری این جشن بزرگ، در کنار ما نیست. Thilina Heenatigala که مسئول هماهنگی پروژه "ماه جهانی نجوم" در سال های 2010، 2011 و 2012 بود چندی پیش در صفحه گوگل پلاس خود، به صورت رسمی از مسئولیت خود کناره گیری کرد.

انجمن منجمان بدون مرز نیز پس از انتشار آگهی جذب نیرو برای سمت مدیریت پروژه ماه جهانی نجوم، سرانجام این مسئولیت را به   Jessica Santascoy از انجمن منجمان آماتور سانفرانسیسکو واگذار کرد.
و همین رویدادها بود که باعث شد برنامه ها و پروژه های ماه جهانی نجوم 2
013 دیرتر از سال های گذشته منتشر شود. با این همه آماده هستیم که در این صفحه نیز مانند سال های گذشته به اطلاع رسانی در رابطه با ماه جهانی نجوم 2013 بپردازیم.

همچنین انجمن منجمان بدون مرز از همه گروهها و افرادی که تمایل به برگزاری برنامه های این ماه را دارند درخواست دارد که علاوه بر ثبت فعالیت های خود در سایت انجمن منجمان بدون مرز، تصاویر فعالیت های خود را در صفحه فیس بوک ، در صفحه فلیکر و یا در صفحه توییتر این انجمن به اشتراک بگذارند. با توجه به اینکه حضور جامعه بزرگ نجومی ایران در برگزاری برنامه های ماه جهانی نجوم، در طول سه دوره برگزاری ماه جهانی نجوم، حضور پر رنگی نبوده (و یا دست کم اخبار معتبری از برگزاری این برنامه ها در ایران وجود ندارد) امیدوار هستیم که جامعه نجومی ایران، برنامه منظمی برای برگزاری برنامه های منتشر شده ارائه کرده و با ثبت برنامه ها و فعالیت های خود موجب پدیدار شدن شوری نجومی در فروردین 92 گردند.

برای همه شما منجمان عزیز ماه خوبی را آرزومندم

مهندس محمد امیرخانی دهکردی (91/12/1)

منبع :Parssky.com
نظرات ارسالی:
 
par
1391/12/19   11:49:00 PM
همه چیز در باره ماه جهانی نجوم

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید