تبلیغات
نخستین قرارداد رسمی برای سفر بی بازگشت به مریخ
ارسال در: 1391/12/25-10:39
سازمان غیرانتفاعی Mars One‌ بعنوان مجری طرح ارسال فضانورد به سیاره سرخ تا سال 2023 میلادی، نخستین قرارداد رسمی برای طراحی لباس مخصوص فضانوردان و امکانات مستعمره فضایی را منعقد کرد.

سازمان غیرانتفاعی Mars One‌ بعنوان مجری طرح ارسال فضانورد به سیاره سرخ تا سال 2023 میلادی، نخستین قرارداد رسمی برای طراحی لباس مخصوص فضانوردان و امکانات مستعمره فضایی را منعقد کرد.

 شرکت توسعه فضایی پاراگون (Paragon Space Development)‌ مستقر در آریزونا قرارداد رسمی را با مسئولان هلندی Mars One منعقد کرده است.

«گرانت اندرسون» مهندس ارشد و یکی از بنیانگذاران شرکت پاراگون با اشاره به این قرارداد تأکید می کند: هدف از این پروژه، بررسی فناوری و معماری مورد نیاز برای اقامت طولانی مدت انسان در محیط سیاره مریخ است.

با توسعه «سیستم پشتیبانی زندگی و کنترل محیطی»، یک فضای مناسب برای اقامت فضانوردان مستقر در مستعمرات مریخ به همراه تأمین نیازهایی هوای پاک و آب فراهم می شود؛ همچنین با طراحی لباس ویژه مریخ نوردان قادر به گردش بر سطح سیاره سرخ خواهند بود.

شرکت پاراگون پیش از این نیز در پروژه سرنشین دار دیگری به مریخ حضور پیدا کرده است؛ در پروژه بنیاد الهام مریخ «دنیس تیتو» تا ژانویه 2018 میلادی یک زوج فضانورد راهی سفر رفت و برگشت به سیاره سرخ خواهند شد.

هزینه ارسال چهار فضانورد به مریخ تا سال 2023 میلادی بالغ بر شش میلیارد دلار ارزیابی شده است و سازمان Mars One‌ قصد دارد بخشی از این هزینه را توسط سرمایه گذاران خصوصی و حامیان مالی طرح جذب کند.

ثبت نام نفرات نخست این سفر بی بازگشت از ماه ژانویه 2013 (دی ماه) آغاز شده است و پس از تأیید شرایط لازم، داوطلبان نهایی از طریق یک برنامه جهانی تا اواخر سال جاری میلادی انتخاب خواهند شد؛ پس از حضور این چهار فضانورد در سال 2023 میلادی، هر دو سال چهار نفر جدید به گروه قبلی ملحق خواهند شد.


منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید