تبلیغات
یک اسب دیگر در ژرفای آسمان
ارسال در: 1392/01/14-12:12
متوجه سر یک اسب در این تصویر می شوید؟
چیزی که دارید می بینید، سحابی نامدار کله اسبی در صورت فلکی شکارگر (جبار، شکارچی) نیست، بلکه یک سحابی کم‌نورتر است که تنها در عکاسی های با نوردهی های بیشتر به این شکل آشنا دیده می شود.

تصویر بالا یک مجموعه ابر مولکولی را نشان می دهد که بخش اصلی آن یک سحابی بازتابی با عنوان IC ۴۵۹۲ است. سحابی های بازتابی در واقع از غبار بسیار ریز و نرمی درست شده اند که سرشتشان تیره است و تاریک دیده می شوند ولی اگر نور ستارگان پرانرژی نزدیکشان را بازبتابانند، می توانند کاملن به رنگ آبی دیده شوند.
اینجا، سرچشمه ی بیشتر نوری که از روی این توده غبار بازتابیده، ستاره ایست که در جای چشم این اسب قرار دارد. این ستاره بخشی از سامانه ی ستاره ای نو-کژدم (Nu Scorpii)، یکی از درخشان ترین سامانه های ستاره ای در صورت فلکی کژدم یا عقرب است.
در بالا، سمت راست مرکز این چشم انداز هم سحابی بازتابی دیگری با عنوان IC ۴۶۰۱ دیده می شود که دو ستاره را در بر گرفته است.
منبع :1star-7skies . blogspot.com
نظرات ارسالی:
 
محمدحسن استواری
1392/01/14   3:39:00 PM
o,f f,n

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید