تبلیغات
ساخت پایه تلسکوپ دابسونی تاشو و لوازم جانبی رصدی در ایران
ارسال در: 1392/01/24-15:47
ویژگی های منحصر به فرد تلسکوپ های دابسونی در قیمت و سهولت استفاده باعث شده این تلسکوپ طرفداران بسیاری در جهان داشته باشد، اما این تلسکوپ ها با همه ویژگی های مثبت خود، مشکل بزرگ حمل و نقل را گریبانگیر رصدگران می کنند.

ویژگی های منحصر به فرد تلسکوپ های دابسونی در قیمت و سهولت استفاده باعث شده این تلسکوپ طرفداران بسیاری در جهان داشته باشد، اما این تلسکوپ ها با همه ویژگی های مثبت خود، مشکل بزرگ حمل و نقل را گریبانگیر رصدگران می کنند.

پایه های تاشوی ابداعی، این امکان را به منجمان می دهد که تلسکوپ های 6 تا 12 اینچی خود را با کوچک ترین وسایل نقلیه به مکان رصد انتقال دهند. همچنین کیف کوله پشتی مخصوصی برای این پایه طراحی شده که حمل پایه تلسکوپ را در مسیر هایی که امکان تردد خودرو وجود ندارد، به سادگی ممکن می سازد. طراحی ارگونومیک این کیف به شکلی است حمل پایه در مسیر های طولانی کوچک ترین آسیبی به ستون فقرات وارد نمی کند.

محصولات جانبی دیگری نیز وجود دارد که از جمله آن می توان به سنسور هوشمند درجه اشاره کرد. این دستگاه به سادگی روی لوله تلسکوپ نصب شده و کوچکترین تعییرات در محور سمت و ارتفاع را روی صفحه دیجیتال خود نمایش می هد. این دستگاه رصدگران هلال ماه را قادر می سازد تا با سادگی تلسکوپ دابسونی خود را به عنوان ابزاری حرفه ای برای یافتن هلال های بحرانی بکار گیرند. میز نقشه خوان، ترازیاب اتوماتیک و کمربند لوله دابسونی نیز از دیگر محصولات این تیم طراح است.

به گزارش آسمان پارس این محصولات که پس از دو سال مطالعه و بررسی یک تیم هفت نفره طراحی و ساخته شده هم اکنون آماده ورود به بازار ایران و جهان هستند. تا به امروز همه ی نیاز منجمان ایرانی به تلسکوپ و وسایل جانبی رصدی از طریق واردات تامین می شدمهدی جمشیدی پور سرپرست تیم طراحی و ساخت ادوات نجومی دوپیکر گفت: هم اکنون در حال انعقاد قرارداد فروش محصول به شرکت تلسکوپ سازی ژومل امریکاست.

وی افزود: "برای برند شدن در بازار بین المللی به سرمایه گذاری با حجم بالا نیازمندیم و درصورتیکه موفق به یافتن سرمایه گذار نشویم، با شرکت های تلسکوپ سازی در آسیای شرقی و امریکا جهت فروش تکنولوژی وارد مذاکره خواهیم شد.

سرپرست  تیم جمینی در سال 1390 شرکتی با نام ادوات نجومی دوپیکر تاسیس کرد و در پارک علم و فناوری استان خوزستان مستقر شد و تا به امروز موفق به کسب عناوینی چون شرکت دانش بنیان برتر استان خوزستان، شرکت برگزیده جشنواره معاونت فن آوری ریاست جمهور (علم تا عمل)، اخذ مدال برنز و دیپلم افتخار از نمایشگاه ابداعات و اختراعات ارشمیدس مسکو و . . . شده است.  همچنین هر هفت محصول طراحی شده توسط این تیم در سازمان ثبت مالکیت صنعتی ایران و سازمان ثبت اختراعات امریکا به ثبت رسیده است.


 


وبگاه : gemini.ir

منبع :parssky.com
نظرات ارسالی:
 
کیانوش
1392/01/26   9:20:00 AM
ایول. عجب پایه خوبیه. دستتون درد نکنه. واقعا خلاقانست. دیگه کسی از حمل و نقل دابسونی نالا نمیکنه.

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید