تبلیغات
در جست‌وجوی آب در ماه
ارسال در: 1392/01/27-22:49
سازمان فضایی ناسا در حال ساخت ماه‌نوردی است تا بتواند آب و مواد معدنی به دام افتاده در قطب‌های یخی ماه را بیابد و آن‌ها را تحلیل و بررسی کند.
سازمان فضایی ناسا در حال ساخت ماه‌نوردی است تا بتواند آب و مواد معدنی به دام افتاده در قطب‌های یخی ماه را بیابد و آن‌ها را تحلیل و بررسی کند. این تحقیقات ممکن است به‌چگونگی شکل‌گیری آب در ماه کمک کند. نام این مأموریت RESOLVE است که از کنار هم قرار دادن سرواژه‌های «رگولیت٬ علم محیط زیست٬ اکسیژن و استخراج ترکیبات آلی فرار ماه» شکل گرفته است. مأموریت RESOLVE  در نوامبر ۲۰۱۷ / آبان ۱۳۹۶ اجرا خواهد شد. 

بودجه‌ای که برای این مأموریت در نظر گرفته شده ۲۵۰ میلیون دلار است که شامل پرتاب موشک حامل آن نیز می‌شود. به این ترتیب دانشمندان و مهندسان باید همه‌ی تلاش‌ خود را تا این بودجه را به‌درستی و بهینه هزینه کنند. آن‌ها تصمیم گرفته‌اند که برای تأمین نیروی دستگاه‌ها و ابزارهای این ماه‌نورد از انرژی خورشیدی استفاده کنند. البته باید این را هم در نظر گرفت که نور خورشید به مناطقی که ممکن است آب و ترکیبات آلی در آن‌ها یخ بسته باشد هر چند روز یک بار می‌تابد... ادامه‌ی خبرنظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید